Co nowego

Multimedialna choinka na święta #wGdyni

Choinka multimedialna na Placu Grunwaldzkim, fot. Marcin Mielewski

Choinka multimedialna na Placu Grunwaldzkim, fot. Marcin Mielewski

04.12.2019 r.

Gdynia na tegoroczne święta przygotowała wyjątkową niespodziankę – na placu Grunwaldzkim w świąteczną atmosferę wprowadzać będzie multimedialna choinka. To pierwsza instalacja tego typu w Europie.

Już jest, chociaż jeszcze czeka na swoją oficjalną inagurację. Na gdyńskim Placu Grunwaldzkim stanęła nowoczesna choinka, która w okresie przedświątecznym będzie wyświetlać kolorowe pokazy i oświetlać jarmark.

- Po raz pierwszy rozbłyśnie choinka multimedialna na placu Grunwaldzkim. Choinka jest dość nietypowa, bardzo duża. Jest ich całkiem sporo m.in. w Stanach Zjednoczonych, ale w całej Europie pierwsza stanęła w Gdyni. Lubimy być nowocześni, a co najważniejsze, zamontowała ją firma z Gdyni, co dodatkowo cieszy – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.Instalacja ma około 16 metrów wysokości, już niedługo będzie można zobaczyć ją w akcji w określonych godzinach.

- Jej multimedialność polega na tym, że jest zbudowana z niemal 30 tysięcy światełek ledowych, które są w stanie wyczarować naprawdę imponujący spektakl. Zapraszamy wszystkich chętnych już na gdyńskie mikołajki, 6 grudnia, gdzie choinka będzie miała swoją premierę. Następnie każdego dnia, między godziną 15:00 a 20:00 będzie można zobaczyć jej pokazy na terenie jarmarku – zapowiada Witold Okun z Agencji Rozwoju Gdyni.

Choinkę zaprojektowała i wykonała gdyńska firma Wonderful Lighting sp. z o.o.

Każdego dnia na jarmarku w godzinach od 16:00 do 19:00 pojawi się też m.in. święty Mikołaj, z którym będzie można porozmawiać i zrobić pamiątkowe zdjęcie w świątecznej scenerii Muszli Koncertowej.