Wraz z końcem roku szkolnego i rozpoczęciem wakacji zmienia się rozkład komunikacji miejskiej. Na trasy wyruszają linie sezonowe 309, 321, 365 i M. Dzięki nim mieszkańcy wygodnie dojadą na ulubione plaże. Do „szkolnego” rozkładu jazdy powrócimy 2 września. Wprowadzane przez Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni zmiany będą dotyczyć m.in. częstotliwości kursowania niektórych linii oraz zawieszenia tzw. linii „szkolnych” o numerach 244, 265 i 272. W ich miejsce pojawią się jednak autobusy sezonowe. Dzięki liniom 309, 321, 365 oraz M mieszkańcy będą mogli wygodniej dojechać na pobliskie plaże. Nowy rozkład wejdzie w życie w czwartek 20 czerwca i obowiązywał będzie do niedzieli 1 września. Linia plażowa 309 Autobus 309 kursować będzie we wszystkie dni wakacji i połączy pętlę Obłuże Leśne z plażą w Babich Dołach. Linia kursować będzie w dni powszednie w godzinach 9:30 – 14:00 oraz 16:30 – 18:30, z częstotliwością około 20-40 minut oraz w soboty, niedziele i święta w godzinach 10:00 – 18:30, wykonując kursy co około 20-30 minut. Uzupełnienie linii 309 stanowić będzie odjeżdżająca z Placu Kaszubskiego do Babich Dołów linia 209. Linia trolejbusowa 321 Trajtki jeżdżące na tej linii połączą Cisową z Orłowem, przejeżdżając w Śródmieściu przez ulice 10 Lutego i Świętojańską. Kursy wykonywane będą w niedziele i święta z częstotliwością około 40 min., w godzinach 10:30 – 17:00. Rozkład jazdy linii 321 został ułożony w taki sposób, by na odcinku między Grabówkiem a Orłowem zapewnić naprzemienne odjazdy tej linii i obsługiwanej historycznym taborem linii 326. Linia plażowa 365 Autobusy tej linii kursować będą w okresie letnim w soboty, niedziele oraz święta w godzinach 10:00 – 20:00. Połączenia odbywać się będą z pętli Obłuże Centrum przez Pogórze Dolne, Pogórze Górne, Kosakowo, Pierowszyno, aż do plaży w Rewie. Linia stanowi uzupełnienie stale kursujących do Rewy autobusów nr 146 i 165. Linia pospieszna M Autobusy tej linii kursować będą z dworca PKP w Rumi przez Osiedle Janowo, Kazimierz, Dębogórze i Kosakowo do plaży w Rewie. Trasa obsługiwana będzie we wszystkie dni wakacji z naciskiem na w weekendy i święta, kiedy to ilość kursów będzie zwiększona względem dni powszednich. Linia nocna N65 Linia funkcjonować będzie we wszystkie noce wakacji letnich. Kursy odbywać się będą na trasie: Pogórze Górne – Dębogórze – Pierwoszyno – Mosty – Rewa. Zmiany rozkładów na letnie Linie R, 141, 159 i 288 od 20 czerwca przejdą na rozkłady jazdy obowiązujące w okresie wakacji szkolnych. Na pozostałych liniach zawieszone zostaną kursy oznaczone w rozkładach jazdy literami „s” lub „X”, które wykonywane były w dni nauki szkolnej. Zamiast nich obowiązywać będą te oznaczone literami „w” lub „L”. Komunikacja miejska w okresie święta Bożego Ciała Wprowadzenie wakacyjnego rozkładu jazdy zbiega się nie tylko z końcem roku szkolnego, ale również z przypadającym w czwartek 20 czerwca świętem Bożego Ciała. Tego dnia obowiązywać będą świąteczne rozkłady jazdy. Zmiany w kursowaniu autobusów i trolejbusów czekają nas również w piątek 21 czerwca. Większość linii kursować będzie zgodnie z sobotnimi rozkładami jazdy. Wyjątkami będą linie: J, K, X, Z, 84, 85, 86, 87, 104, 144, 177, 185, 187, 191, 193, 196 i 288, które jeździć będą jak w dni powszednie. Na ten dzień zawieszone zostaną linie: 20, 30, 34, 103, 121, 134, 163, 209 oraz 383. Opublikowano: 19.06.2019 08:00 Autor: Paweł Kukla (p.kukla@gdynia.pl)