Co nowego

Nadchodzi sezon wycieczkowców!

11.05.2017 r.

Dużymi krokami zbliżają się wakacje, a wraz z nimi sezon wizyt wycieczkowców w gdyńskim porcie. Jako pierwszy - w niedzielę 14 maja - do nabrzeża w Gdyni zawinie, pływający pod panamską banderą, MSC Magnifica. W tym roku na miłośników kolosów czekają ciekawe niespodzianki.

MSC Magnifica jest jednym z 18 wycieczkowców, które w tym sezonie odwiedzą Gdynię łącznie aż 42 razy. W maju do gdyńskiego portu zawinie jeszcze Aidacara, pływający pod maltańską banderą Mein Schiff 3, pod włoską Aurora oraz dobrze znana z poprzednich sezonów AIDAdiva. W tym roku będzie ona wycieczkowcem najczęściej, bo aż 11 razy, odwiedzającym Gdynię.

Prawdziwa gratka dla miłośników wielkich gabarytów szykuje się 23 czerwca. Wówczas do gdyńskiego portu wpłynie najdłuższy i największy pod względem tonażu statek w historii polskich portów pasażerskich – Norwegian Getaway armatora Norwegian Cruise Line. Największy wycieczkowiec świata liczy ponad 325 metrów długości i może zabrać na pokład niemal 4 000 gości.

Niemałą atrakcją będą również odwiedziny, zwodowanego 9 maja tego roku w fińskiej stoczni Meyer Turku, statku Mein Schiff 6. Pływający dla niemieckiego armatora wycieczkowiec przypłynie w tym sezonie do Gdyni cztery razy. Po raz pierwszy będzie go można zobaczyć 20 czerwca.

Pod koniec sezonu będzie można zobaczyć nazywany przez armatora – Windstar – największym żaglowcem na świecie statek Wind Surf. To niewielka w porównaniu z innymi kolosami – bo jedynie 187-metrowa jednostka, która posiada zarówno żagiel, jak i silnik. Ponadto imponuje pięcioma masztami, z których każdy ma 50 metrów wysokości.

Tegoroczny sezon odwiedzin statków pasażerskich w Gdyni zakończy Costa Pacifica, która opuści gdyński port 6 września.

Szczegółowe zestawienie statków turystycznych, które zawiną do portu Gdynia w tym roku, znajduje się na stronie internetowej: http://www.port.gdynia.pl/pl/wydarzenia/wycieczkowce

  • //fot. T. Urbaniak, ZMPG-a S.A. Wycieczkowiec w porcie w Gdyni