Co nowego

Najlepsze z InstaGdyni

Kolaż zdjęć prezentowanych na wystawie

Kolaż zdjęć prezentowanych na wystawie

Są pasjonatami. Potrafią moknąć, marznąć i wstać w środku nocy dla pięknego zdjęcia Gdyni. Ich fotografie możemy oglądać do 30 marca w Miejskiej Informacji (ul. 10 Lutego 24) na wystawie „Najlepsze z gdyńskiego Instagrama”.
 
Wystawa pod hasłem „Najlepsze z gdyńskiego…” odbywa się po raz piąty i co roku gromadzi prezentowane na profilach społecznościowych zdjęcia naszego Miasta. Jej celem jest pokazanie fotogenicznej Gdyni, ale także promocja fotografów – amatorów. Na tegorocznej wystawie można zobaczyć 38 zdjęć 36 autorów.


 
„To na pewno ogromna przyjemność, że podobają się moje zdjęcia i pokazanie ich poza internetem jest wielkim wyróżnieniem” – mówi jedna z autorek Ania Wojciechowska. Jej ulubionym miejscem wykonywania zdjęć jest Orłowo, molo, plaża, klif, ale na wystawie znalazł się dość rzadko fotografowany przez gdynian las.„Wystawa to także okazja do wypromowania się lokalnie” - dodaje Andrzej Beręsewicz, który już po raz czwarty uczestniczy w wystawie. Tym razem prezentowane jest jego zdjęcie burzy, które powstało spontanicznie, gdy wracał z innych zdjęć. "Nagle zaczęło podać i rozpętała się burza nad Trójmiastem. Czekałem w ulewie ponad godzinę i dwa, trzy zdjęcia wyszły" - opowiada o fotografii, którą na gdyńskim Instagramie polubiło ponad 1,5 tys osób.


Zdjęcia czasem powstają spontanicznie, a czasem są starannie zaplanowane. "Zaplanowałem kadr, w którym molo przechodzi przez środek zdjęcia.  Ponieważ nie pierwszy raz byłem w tym miejscu to wiem, że pokład zbudowany jest z 48 desek, więc idealnie proste ustawienie statywu uzyskamy kładąc najbardziej wysuniętą nogę trójnoga między 24 a 25 deską, a dwie pozostałe – symetrycznie z tyłu. Ta wiedza była przydatna, bo burza zaczęła szybko zbliżać się do Orłowa i kilka minut później nie oddałbym już takiego strzału" - opowiada o swoim zdjęciu Jakub Formela.Na prezentowanych w Miejskiej Informacji (ul. 10 Lutego 24) zdjęciach możemy zobaczyć różną pogodę, różne pory dnia i pory roku. Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 17.00 i w soboty w godz. 9.00 – 15.00.

Autorami zdjęć są:
Alex Aender
Andrzej Beręsewicz
Anna Dewolt,
Ania Wojciechowska Photography
Arkadiusz Smoluch
Bogdan Szydłowski
Daniel Pietrzykowski
Dorota Lipińska
Ewa Kurkowska
Iwona Jordan-Golemienko
Jacek Bieliński
Jacek Plichta
Jakub Formela
Janusz Imianowski
Karol Stańczak
Karolina Krupa
Konrad Bocian
Krzysztof Gnat
Krzysztof Kołodziej
Krzysztof Tobjasz
Lucyna Lewandowska
Łukasz Sieku
Maciej Godlewski
Maciej Gwiżdż / Flyseo
Maciej Piankowski
Magda Kost
Małgorzata Misha Szura Piwnik
Marcin Janczara
Marek Bijakowski
Marek Daniel Antoniuk
Marek Sałatowski
Mariola Melchinkiewicz
Michał Puszczewicz
Przemysław Banasiak
śp. Tadeusz Łomiński
Zuzanna Listkowska.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 02.03.2019 12:00
  • ikona

    Autor: Dorota Nelke (d.nelke@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 02.03.2019 17:41
  • ikonaZmodyfikował: Dorota Nelke
ikona

Najnowsze