Co nowego

Najlepsze młode głosy poszukiwane

Festiwal może stać się początkiem drogi do sławy fot. Laboratorium Innowacji Społecznych

Festiwal może stać się początkiem drogi do sławy fot. Laboratorium Innowacji Społecznych

Tym razem za mikrofon sięgną najmłodsi. W Gdyni odbędzie się wojewódzki konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Mini Gdynia OPEN”. Zapisy trwają do 16 lutego. Zgłaszać się mogą osoby w wieku od 3 do 20 lat, zarówno indywidualnie jak i w duecie. 

- Festiwal odbywa się na bardzo wysokim poziomie i to nie tylko wykonawców, ale również technicznym. Niezależnie od kategorii zapewniamy wysokiej jakości sprzęt oraz profesjonalne jury. W kategorii najmłodszej nad wszystkim czuwa Czerwony Kapturek, w którego wciela się Iwona Guć. Dba ona o każde dziecko, które znajdzie się na scenie, aby zminimalizować tremę i był to bardziej występ artystyczny dziecka, a nie udział w konkursie – mówi Elżbieta Cupiał, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni. - Wszyscy uczestnicy mogą wziąć udział w różnorodnych warsztatach artystycznych odbywających się w trakcie trwania festiwalu - dodaje.

Mini Gdynia OPEN to wojewódzki konkurs piosenki dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 20 lat. Uczestnicy wystąpią w kilku kategoriach wiekowych: do 6 lat, 7-10 lat, 11-13, 14-16 oraz 17-20 lat. Na scenie będą mogli zaprezentować się soliści i duety, którym mogą towarzyszyć sekcje wokalne (do 6 osób). Zgłoszenia uczestników odbywają się poprzez wypełnienie „Formularza zgłoszeniowego”, znajdującego się na stronie www.gdyniaopen.pl.

Przesłuchania konkursowe odbędą się w dniach 27.02 - 28.03 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (al. Zwycięstwa 96/98, budynek nr III). Uhonorowani wezmą udział w specjalnym koncercie, który odbędzie się 1 marca. Najlepsi awansują do Międzynarodowego Festiwalu Gdynia OPEN 2018. Na tym wydarzeniu zmierzą się z najbardziej rozśpiewaną młodzieżą nie tylko z całej Polski, ale również w innych krajów świata.


Archiwalne zdjęcie z Mini Gdynia Open 2017

Zbiórka pluszaków

- Wszystkich uczestników chcemy nagrodzić pluszakami. Każdy kto ma w domu nieużywane maskotki, albo chciałby je kupić specjalnie dla uczestników, może je zostawić we wskazanych punktach. W ubiegłym roku akcja okazała się wielkim sukcesem. Wywoływaliśmy uśmiech na ustach wszystkich dzieci. Stanowiło to też świetną pamiątkę, a może nawet pluszowego przyjaciela na całą młodość. Pluszaki można zostawiać we wskazanych punktach. W zbiórkę zaangażowały się wybrane szkoły i radni dzielnic – mówi Elżbieta Cupiał. - Pluszaki muszą być nowe, nieużywane i przede wszystkim dane od serca. Gwarantujemy, że swoim prezentem zapewnisz uśmiech, radość i szczęście na twarzach młodych artystów – zapewnia.

Miejsca zbiórki pluszaków:
- Laboratorium Innowacji Społecznych – al. Zwycięstwa 96/98
- Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni – ul. Grabowo 2
- Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Gdyni, ul. Nagietkowa 73 (Szkoła Podstawowa nr 47 - portiernia),
- Rada Dzielnicy Leszczynki ul. Morska 186 (Zespół Szkół Ekologiczno – Transportowych Gdynia) w poniedziałek 8.00 – 13.00, wtorek 13.00 – 17.00 i środę 8:00-13:00
- Rada Dzielnicy Dąbrowa, ul. Wiczlińska 33 (Zespół Wczesnej Edukacji nr 1 w Gdyni, portiernia)

Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Mini Gdynia OPEN” organizują: Laboratorium Innowacji Społecznych i Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni we współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Gdyni Dąbrowie.fot. Laboratorium Innowacji Społecznych / archiwum

fot. Laboratorium Innowacji Społecznych / archiwum

  • ikonaOpublikowano: 27.01.2018 09:48
  • ikona

    Autor: Lechosław Dzierżak (l.dzierzak@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 09.02.2018 14:39
  • ikonaZmodyfikował: Lechosław Dzierżak
ikona

Najnowsze