Co nowego

Najlepszy przyjaciel człowieka

Czekamy na Ciebie w schronisku! // Fot. mat. prasowe.

Czekamy na Ciebie w schronisku! // Fot. mat. prasowe.

01.07.2020 r.

To one witają nas w progu po powrocie do domu. Kochają bez kompromisów, nie marudzą, są wiernymi towarzyszami, a w zamian oczekują jedynie troski i opieki. To dziś, 1 lipca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Psa.

W Urzędzie Miasta Gdyni również nie brakuje miłośników zwierząt. Przyjaźń między człowiekiem a psem jest bardzo ważna i uczy empatii. Jeśli ktoś by chciał pójść w nasze ślady, zawsze może rozważyć adopcję psa lub kota ze schroniska. Na przykład z „Ciapkowa” w Gdyni.

A nasza redakcja, wraz ze swoimi pupilami, z okazji Międzynarodowego Dnia Psa wszystkim pieskom (ale również kotom), a w szczególności tym bezdomnym, życzy, aby odnalazły troskliwych właścicieli i kochający dom.
Wafel: Nie ma to, jak morza szum i Gdynia! Fot. archiwum prywatne
Cześć, jestem Ali, a ta mała to moja kumpela! Fot. archiwum prywatne
Bruno: Zanim znalazłem kochający dom, trzy razy wracałem do schroniska. Na szczęście to już przeszłość! Fot. archiwum prywatne
Bruno: Tak, jestem figlarzem i lubię się bawić! Fot. archiwum prywatne
Hej, to ja, Bilbo! Fot. archiwum prywatne
A to Abra, która dotarła nad morze prosto z Gór Stołowych, fot. archiwum prywatne
Mów mi Wafel, ale kija nie oddam! Fot. archiwum prywatne

Pracownicy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals „Ciapkowo” z Gdyni swoim psim podopiecznym również składają najlepsze życzenia: „Aby były otoczone miłością, opieką, czułością i aby każdy pies był traktowany przez człowieka z szacunkiem. Oby miały jak najwięcej powodów do merdania ogonem, pełne brzuszki i poczucie bezpieczeństwa. I żeby znalazły swoje miejsce na ziemi, z dala od cierpień, smutku i samotności”.

Jak podkreślają w „Ciapkowie”, schronisko w życiu zwierząt powinno być tylko okresem przejściowym. Spełnieniem marzeń każdego opiekuna jest znalezienie zwierzętom nowego, kochającego domu.

Szukasz przyjaciela?

W OTOZ Animals „Ciapkowo” można adoptować i psa, i kota. Zrobić to może osoba odpowiedzialna i pełnoletnia. Na podstawie dowodu osobistego spisana jest umowa adopcyjna. Wszystkie psy są zaszczepione, wykastrowane i posiadają książeczkę zdrowia.- Wiele osób do nas przychodzi po stracie przyjaciela. Całe życie mieli psy, pies odszedł i przychodzą do nas szukając podobnego albo takiego, jakiego kiedyś mieli - opowiada Izabella Baranowska z OTOZ Animals „Ciapkowo" w Gdyni. - Staramy się odwodzić ich od tego pomysłu, bo nigdy nie znajdzie się takiego samego psa.

Jeśli nie można zabrać psa ze sobą, warto zostać wolontariuszem i wyprowadzać zwierzęta na spacer.
Można też w inny sposób wspierać schronisko. Jak to zrobić? Wystarczy zajrzeć na stronę www.ciapkowo.pl

Pokochaj staruszka

Stare psy starzeją się tak samo, jak ludzie. Z tą różnicą, że nie powiedzą co je boli, czasami nie mają siły wstać, nie potrafią już skakać i biegać, a nawet nie mają już na to ochoty.
A tak naprawdę psim seniorom wystarczy miłość, zrozumienie, opieka i ciepło domowego ogniska. I cierpliwość. Nie wolno zapominać o starszych zwierzętach i bać się ich adopcji.

- Zachęcamy do adopcji starszych psów - apeluje Joanna Janiak z OTOZ Animals „Ciapkowo" w Gdyni. - Nie bać się tej starości, nie bać się tego, że będziemy cieszyć się i kochać tylko przez dwa-trzy lata. Proszę mi wierzyć: ta krótka miłość staje się tak ogromna i długa, że pies pozostaje z nami w sercu do końca życia.

Co zrobić, gdy znajdziemy bezdomnego psa?

Kiedy znajdziemy bezdomnego psa (lub inne zwierzę), musimy to zgłosić Straży Miejskiej pod bezpłatnym numerem 986.

A gdy spotkamy błąkającego się psa z zawieszką „Pies w wielkim mieście”, zadzwońmy pod numer 58 668 84 80 i podajmy numer z zawieszki. Pracownicy Urzędu Miasta pomogą i skontaktują nas z właścicielem psa.

Zobacz także: