Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
Co nowego

Nowe drogi rowerowe w ważnych punktach miasta

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Przybliża się realizacja ważnych inwestycji rowerowych w strategicznych punktach miasta. Chodzi o budowę trzech fragmentów drogi rowerowej: w obrębie Wzgórza Św. Maksymiliana, w Śródmieściu na ul. 10 Lutego i Władysława IV oraz przy Uniwersytecie Morskim. Poznaliśmy właśnie firmy, które stanęły do przetargu dotyczącego wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej.

Inwestycja zakłada budowę trzech dróg rowerowych w ważnych miejscach Gdyni. Nowe ścieżki dla rowerzystów powstaną w obrębie Wzgórza Św. Maksymiliana na ul. Władysława IV i alejach Zwycięstwa i Piłsudskiego, przy Uniwersytecie Morskim oraz na ul. 10 Lutego i Władysława IV na odcinku od ul. Szkolnej do ul. Armii Krajowej.

- Dalsza rozbudowa spójnej infrastruktury ułatwiającej bezproblemowy przejazd rowerem przez całe miasto jest najlepszym sposobem na zachęcenie mieszkańców Gdyni do jazdy na rowerze. Dbanie o zwiększenie dostępnych opcji zrównoważonego transportu wpływa pozytywnie na poprawę jakości życia wszystkich mieszkańców miasta – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Budowa ścieżki rowerowej w ul. 10 Lutego oraz Władysława IV pozwoli spiąć system dróg rowerowych w Śródmieściu. Przebudowa ścieżki rowerowej w okolicach Węzła Wzgórze – wpłynie na komfort i bezpieczeństwo przejazdu. Modernizacja ścieżki rowerowej w ul. Morskiej jest przeprowadzana w porozumieniu z Uniwersytetem Morskim i ma zostać wybudowana przed obchodami 100-lecia istnienia uczelni. Z docelowej inwestycji ścieżek rowerowych skorzystają również piesi, ponieważ w planach jest również przebudowa istniejących chodników.

- To kolejny etap rozwoju tras rowerowych w Gdyni. Przebudowa dróg w tych rejonach jest niezbędna, by poprawić bezpieczeństwo i zachęcić do przesiadki na rower. Dzięki tym projektom poprawi się spójność tras rowerowych w centrum miasta. Słowem – łatamy pourywane odcinki – wyjaśnia Jakub Furkal, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. komunikacji rowerowej.

W Zarządzie Dróg i Zieleni w Gdyni odbyło się otwarcie postępowania przetargowego dotyczącego zadania pn. „Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy wybranych dróg w Gdyni w zakresie drogi rowerowej i chodnika”. Do przetargu stanęły dwie firmy – URBAN MEDIA z Warszawy oraz Maxprojekt z Gdyni. Obecnie trwa weryfikacja ofert, po której wyłoniony zostanie wykonawca zadania.

  • ikonaOpublikowano: 19.07.2019 14:52
  • ikona

    Autor: Paweł Kukla (p.kukla@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 19.07.2019 15:25
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Najnowsze