Co nowego

Nowe karetki dla gdyńskiego pogotowia

Opis alternatywny

23.02.2016 r.

Dwie nowe i zarazem nowoczesne karetki: specjalistyczna i podstawowa zasiliły właśnie szeregi gdyńskiego pogotowia. „Współczuję wszystkim, którzy muszą wzywać pomoc, ale śpię spokojniej wiedząc, że nasi ratownicy mają takie wyposażenie" - powiedział podczas przekazania ambulansów gdyńskiemu pogotowiu, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich. Uroczystość odbyła się 23 lutego 2016 r.

Dwie nowoczesne karetki: specjalistyczna i podstawowa przekazane gdyńskiemu pogotowiu, fot. Dorota Patzer

To bardzo nowoczesne karetki, które zostały wyprodukowane w 2015 roku. W środku znajduje się najnowszy defibrylator z możliwością cyfrowej teletransmisji zapisu EKG, który wysyłamy do szpitala w przypadku podejrzenia zawału serca u pacjenta. Otrzymujemy odpowiedź czy jest to zawał i bezpośrednio wieziemy pacjenta do kliniki - Beata Pająk-Michalik dyrektor Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Od lewej Beata Pająk-Michalik dyrektor Miejskie Stacji Pogotowia Ratunkowego, wojewoda pomorski Dariusz Drelich i prezydent Gdyni Wojciech Szczurek przecinają wstęgę zawieszoną na nowych ambulansach, fot. Dorota Patzer

Współczuję wszystkim, którzy muszą wzywać pomoc, ale śpię spokojniej wiedząc, że nasi ratownicy mają takie wyposażenie - mówi wojewoda pomorski Dariusz Drelich i dodaje - Trzeba też wspomnieć o pracownikach numeru 112. Ich reakcja jest bardzo ważna, bo to oni najczęściej wysyłają do nas pomoc, a później przyjeżdżają ratownicy, którzy muszą mieć sprzęt taki, jaki dzisiaj przekazywaliśmy. W naszym województwie pierwsza pomoc jest w tej chwili na bardzo wysokim, europejskim poziomie. Nie mamy się czego wstydzić i będziemy to cały czas ulepszać, ale musimy też pamiętać, że najważniejsi są ludzie, ci którzy przychodzą do nas pomocą. Sprzęt jest tylko narzędziem.

Wnętrze nowego ambulansu, fot. Dorota Patzer

Jak podkreśla prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, miejskie pogotowie posiada znakomitą kadrę, którą mieszkańcy Gdyni i okolic sobie chwalą, dlatego to bardzo ważne, by lekarze i ratownicy, mogli zostać wsparci przez tak profesjonalne narzędzia. Dziękując za zaangażowanie wojewody, wyrażam nadzieję, że ten sprzęt pomoże w codziennej pracy pogotowia, by mieszkańcy naszej aglomeracji, w nagłych sytuacjach wiedzieli, że pomoc nadejdzie szybko i sprawnie.

Wyposażenie nowego ambulansu, fot. Dorota Patzer

Ambulanse marki Mercedes Sprinter kosztowały w sumie 953 tysięcy złotych, z czego 470 tys. pochodziło od wojewody pomorskiego, a 483 tys. ze środków własnych pogotowia.

fot. Dorota Patzer