Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Co nowego

Nowe przedszkole na Dąbrowie od 1 września

Opis alternatywny

12.10.2016 r.

Rodzice najmłodszych gdynian będą mieli powody do zadowolenia. Wiceprezydent miasta ds. edukacji ogłosił właśnie, że 1 września 2017 roku zostanie otwarte nowe przedszkole w Gdyni-Dąbrowie. Przyjmie ono 96 przedszkolaków. To już drugie ogłoszenie tego typu w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Nowe przedszkole swoją siedzibę będzie miało w południowo-zachodniej części miasta, w budynku Zespołu Szkół nr 14, w którym mieści się zarówno Szkoła Podstawowa nr 47 jak i gimnazjum. W placówce na Dąbrowie powstanie 96 nowych miejsc przedszkolnych. Dla bezpieczeństwa i komfortu wszystkich uczniów, najmłodsze dzieci będą korzystały z osobnego wejścia, a strefa przedszkola będzie odseparowana. Powstanie także dedykowany plac zabaw dla maluchów. W efekcie remontu z pięciu klas powstaną cztery sale przedszkolne i pomieszczenie do przygotowywania posiłków.

Korzystając z sąsiedztwa Zespołu Szkół nr 14 będziemy w stanie zoptymalizować koszty prowadzenia przedszkola m.in. dzięki wykorzystaniu wspólnej kuchni i nie mnożenia etatów. Dobrym przykładem podobnego działania może być tutaj przedszkole na ulicy Staffa na Karwinach. Powstało ono przy Zespole Szkół nr 10 i jest to w tej chwil jedno z najbardziej nowoczesnych przedszkoli w mieście. Synergia, która wytworzyła się pomiędzy szkołą podstawową a przedszkolem sprawdza się. Kadra pedagogiczna miesza się i wymienia się doświadczeniem. Myślę, że przedszkole, które powstanie przy Zespole Szkół nr 14 to będzie kolejny taki sukces - komentował na konferencji prasowej wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz.

Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta ds. rodziny, tak tłumaczyła ostatnie miejskie inwestycje: Budowa kolejnego przedszkola jest efektem planowanej polityki naszego miasta. W Gdyni działa obecnie 39 przedszkoli, w których uczy się około 5 tysięcy dzieci. W zeszłym roku rozpoczęła się rozbudowa tej sieci, w efekcie czego powstało 405 nowych miejsc w przedszkolach. W związku z przekształceniem Zespołu Szkół Ekologicznych powstanie kolejnych 150 miejsc, a przedszkole na Dąbrowie wzbogaci bazę o kolejnych 96. Podsumowując, w ciągu trzech lat stworzymy miejsca dla 650 nowych przedszkolaków.