UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie.  UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie. 
Co nowego

Nowoczesny basen powstanie na Chwarznie-Wiczlinie

W tym miejscu powstanie nowy basen przyszkolny w Gdyni

W tym miejscu powstanie nowy basen przyszkolny w Gdyni

20.06.2018 r.

Znamy miejsce, w którym powstanie kolejna nowoczesna inwestycja sportowa! Rozpoczęły się prace koncepcyjno-projektowe inicjujące budowę pływalni w zachodniej części Gdyni. Obiekt będzie częścią kompleksu szkolno-przedszkolnego na Chwarznie-Wiczlinie.

Dynamiczny rozwój

Powstająca w tej części miasta szkoła szybko pnie się w górę. Podczas uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego dowiedzieliśmy się, że strukturę złożoną z przedszkola, szkoły podstawowej, liceum, auli oraz sali sportowej dopełni nowoczesny basen. Gdyńskie Centrum Sportu rozpoczęło prace, których efektem będzie projekt nowego obiektu.

– Zachodnie dzielnice rozrastają się bardzo dynamicznie. Współczesne miasta powinny rozwijać się w sposób harmonijny, a aktywność fizyczna musi być nieodłącznym elementem tego zjawiska – komentuje prezydent Wojciech Szczurek. – W Gdyni przykładamy szczególną uwagę do zapewniania odpowiednich warunków do uprawiania sportu i rekreacji, gdyż stanowi to ważny aspekt funkcjonowania społeczeństwa – podkreśla.

Projekt już wkrótce

Pierwsi uczniowie mają zasiąść w szkolnych ławkach we wrześniu 2019 roku.

– Cieszę się z możliwości stworzenia kolejnego nowoczesnego obiektu – mówi Marek Łucyk, mianowany w ubiegłym tygodniu Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdyni ds. realizacji projektów strategicznych. – Nasze miasto sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę związaną z edukacją i sportem. Dlatego stworzymy kolejne miejsce cechujące się świetnymi warunkami pływackimi, służące zarówno uczęszczającym tu od przyszłego roku uczniom, ale także będące aktywnym miejscem rekreacji mieszkańców. Zainicjowaliśmy działania, dzięki którym stworzymy koncepcję przyszłej pływalni. Prace powinny potrwać do września. Wtedy też poznamy więcej szczegółów i będziemy mogli zobaczyć, jak wyglądać może nowy basen – dodaje.


Aktywnie od rana do wieczora

Radości nie kryje Paweł Brutel, miejski radny z dzielnicy Chwarzno-Wiczlino: – Mieszka u nas wiele rodzin z małymi dziećmi. Jako ojciec doskonale rozumiem związane z tym potrzeby. Nowy basen służyć nam będzie również po godzinach przeznaczonych na edukację uczniów. Będzie to obiekt, w którym mieszkańcy po południu będą mogli spędzać czas aktywnie. Jestem przekonany, że odpowie on na wiele naszych potrzeb i stanie się centralnym miejscem aktywności całych rodzin.

Przypomnijmy, że cały kompleks edukacyjny tworzyć będą: czterokondygnacyjny budynek szkoły podstawowej, który pomieści około 700 uczniów, dwukondygnacyjne przedszkole z miejscami dla około 200 dzieci. Nie zabraknie też auli, biblioteki, świetlic, pracowni komputerowych i jadalni. Zaplecze do aktywności fizycznej stanowić będą: sala gimnastyczna z widownią na blisko 250 osób, boiska zewnętrzne oraz kryta pływalnia.