Co nowego

Nowy minibus dla niepełnoprawnych

Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji i Dariusz Majorek, dyrektor Oddziału Pomorskiego PFRON, fot. Gaba Kucz

Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji i Dariusz Majorek, dyrektor Oddziału Pomorskiego PFRON, fot. Gaba Kucz

Dzisiaj, w Środowiskowym Domu Samopomocy, przy ul. Maciejewicza 11, odbyło się uroczyste przekazanie minibusa, którym do placówki na zajęcia dojeżdżać będą osoby niepełnosprawne. Samochód przekazał Michałowi Guciowi, wiceprezydentowi Gdyni ds. innowacji Dariusz Majorek, dyrektor Oddziału Pomorskiego PFRON.

- Cieszę się, że udało się nam zrealizować z miastem ten projekt i dofinansować go w kwocie 73 tysięcy złotych – poinformował Dariusz Majorek, dyrektor Oddziału Pomorskiego PFRON. – W maju do Gdyni trafi kolejny dofinansowany minibus dla osób niepełnosprawnych, tym razem dla Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnością Intelektualną.

- Realizacja tego projektu to element konsekwentnie budowanego wsparcia transportowego dla osób niepełnosprawnych w naszym mieście – poinformował Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. – Sukcesywnie wymieniamy tabor komunikacji miejskiej na pojazdy niskopodłogowe, kupujemy minibusy ZKM z myślą o osobach niepełnosprawnych, poszerzamy zakres usług transportowych, które są finansowane przez miasto i świadczone przez organizacje pozarządowe.  

Wkład miasta w zakupiony samochód Ford Transit wyniósł 59 tysięcy złotych. Dzięki temu możliwy będzie transport 7 osób niepełnosprawnych jednocześnie, uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy, przebywających w mieszkaniach wspieranych i dojeżdżających codziennie na zajęcia.

 - Są to osoby z różnego typu niepełnosprawnościami, które od rana do godzin popołudniowych korzystają z oferty Środowiskowego Domu Samopomocy, czyli zajęć aktywizujących i terapeutycznych, a potem wracają do mieszkań wspieranych, przy ul. Warszawskiej, w których również mogą liczyć na stałe wsparcie opiekunów i terapeutów – dodała Katarzyna Stec, z-ca dyrektora MOPS w Gdyni.

Samochód został zakupiony w ramach dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, ze środków Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 01.03.2018 14:35
  • ikona

    Autor: Lechosław Dzierżak (l.dzierzak@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 01.03.2018 15:08
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Najnowsze