Co nowego

Nowy punkt szczepień dla zwierząt z Ukrainy

Na zdj. kot i pies leżą na trawie. Fot. ilustracyjne ze strony unsplash.com

Zdj. ilustracyjne // unsplash.com

21.03.2022 r.

Na Dworcu PKP Gdynia Główna prężnie działa punkt recepcyjny dla uchodźców z Ukrainy, którzy trafiają do naszego miasta i mogą potrzebować pomocy, wyżywienia, noclegu lub porady lekarskiej. W mieście funkcjonuje również całodobowa infolinia o numerze: (+ 48) 723 236 666. Z kolei, jak poinformował Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gdyni, od dzisiaj na dworcu będzie także dostępny punkt szczepień i czipowania zwierząt towarzyszących uchodźcom wojennym z Ukrainy.

 
Od poniedziałku, 21 marca na dworcu Gdynia Główna PKP działa punkt szczepień i czipowania zwierząt towarzyszących osobom z Ukrainy. Znajduje się on obok punktu recepcyjnego.

Punkt będzie czynny w następujących godzinach:

  • od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-22:00,
  • w soboty w godz. 8:00-14:00.
W niedziele punkt będzie nieczynny.

Przypomnijmy również, że o tymczasowej procedurze, która umożliwia uchodźcom z Ukrainy wjazd do Polski ze zwierzętami towarzyszącymi, bez kompletu dokumentów weterynaryjnych, już pisaliśmy na naszej stronie tutaj.

Natomiast jedna z gdyńskich lecznic, która mieści się na Karwinach – całodobowa Edina New Vet 24h – także oferuje bezpłatną pomoc Ukraińcom, którzy potrzebują wsparcia przy szczepieniach, czipowaniu czy podstawowych badaniach laboratoryjnych zwierzaków.

O wsparcie dla czworonogów z Ukrainy apeluje też gdyńskie schronisko „Ciapkowo”. Zebrane przez nich dary trafiają tam, gdzie są w tej chwili najbardziej potrzebne.

Jak informuje na swoim profilu na Facebooku „Ciapkowo”, na wagę złota wciąż są m.in.: smycze, transportery, żwirek i szelki dla kotów czy podkłady higieniczne.