Co nowego

O karmieniu piersią #wGdyni

O karmieniu piersią #wGdyni // fot.www.freeimages.com

O karmieniu piersią #wGdyni // fot.www.freeimages.com

14.05.2019 r.

18 maja w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni  odbędzie się piąta, jubileuszowa edycja Konferencji Laktacyjnej. To kolejne spotkanie ze specjalistami medycznymi i promotorami laktacji. Konferencja skierowana jest do wszystkich osób, którym temat naturalnego karmienia niemowląt i małych dzieci jest bliski: rodziców, lekarzy, położnych, doradców laktacyjnych czy promotorek karmienia piersią.

Konferencja laktacyjna to wydarzenie promujące pozytywne aspekty karmienia piersią. Rodzice i specjaliści medyczni będą mogli skorzystać z warsztatów tematycznych, a także tradycyjnych wykładów. Prelegentami będą osoby znane i cenione w środowisku medycznym, a także aktywni działacze promujący naturalne karmienie na arenie ogólnopolskiej.
 
Tematem przewodnim konferencji będzie oczywiście laktacja, ale nie zabraknie na niej również tematów pobocznych, choć ściśle związanych z kobietą ciężarną czy karmiącą mamą. Poruszone zostaną wątki dotyczące mikrobiomu, porodów domowych, zdrowia fizycznego i psychicznego kobiety ciężarnej, karmiącej jak i tej będącej niedługo po porodzie z uwzględnieniem problemów uroginekologicznych w okresie połogu i tuż po nim. Wśród paneli tematycznych znajdą się również te, które dotyczyć będą zagadnień z dziedziny alergologii czy logopedii w kontekście karmienia piersią. Studenci kierunków medycznych i przedstawiciele personelu medycznego będą mogli skorzystać z certyfikowanych warsztatów. Również ojcowie znajdą coś dla siebie. Przygotowany bowiem został dla nich specjalny panel, na którym prelegenci spojrzą na laktację w nieco inny sposób.
 
Inspiracją do organizowania konferencji jest świadomość zalet płynących z naturalnego karmienia zarówno dla dziecka jak i dla mamy. Organizatorzy pragną stworzyć możliwość udzielenia wsparcia każdej kobiecie karmiącej oraz pokazać w jaki sposób tej pomocy udzielać.
Konferencja Laktacyjna organizowana jest przez Fundację Matka Natura, Szkołę Rodzenia POZ MEDIK oraz Gdyńskie Centrum Zdrowia. Udział w konferencji jest bezpłatny.
 
18 maja, godz. 9.30-18.00,
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni
 
Szczegóły i zapisy na stronie: https://konferencjalaktacyjna.pl/
https://www.facebook.com/konferencjalaktacyjna/?epa=SEARCH_BOX
 
Program Konferencji: https://konferencjalaktacyjna.pl/program/

  • Konferencja Laktacyjna - plakat