Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Co nowego

O Kolosach coraz głośniej

Prezydent Wojciech Szczurek przed kamerą programu

Prezydent Wojciech Szczurek przed kamerą programu "Onet Rano". Fot. Sławomir Okoń

01.10.2020 r.

Dziś w „Onet Rano” o zaczynających się w sobotę 22. Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów mówił prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Prowadząca program Odeta Moro, zanim zapytała swojego gościa o spotkania podróżników, powiedziała, że Gdynia jest słoneczna i wakacyjna o każdej porze roku i że to bardzo dobre i ciekawe miejsce chociażby na weekend. Tu każdy może znaleźć chwilę oddechu i relaksu nad polskim morzem. Sama osobiście pamięta te miasto, jako najlepsze wakacyjne miejsce z dzieciństwa. A dziś widać, jak Gdynia się zmienia i jak nowoczesnym jest teraz miastem.

Piętnastominutowa rozmowa dotyczyła tego, co dzieje się w Gdyni i dziać w najbliższej przyszłości będzie. Odeta Moro nie mogła nie zacząć rozmowy z prezydentem od nadchodzących szybkim krokiem Kolosów.

- Dokładnie za dwa dni, 03 października ruszają wyjątkowe spotkania podróżników, żeglarzy i alpinistów. Ja jestem żeglarzem, podróżnikiem trochę też, alpinistą jeszcze nie, ale to tylko kwestia czasu pewnie – żartowała dziennikarka.
- Proszę powiedzieć, jak będą wyglądały te spotkania w tym roku? Pandemia na pewno zmieniła plany i będą one trochę inne niż te, do których się przyzwyczaliśmy.

- W tym roku już po raz 22. zapraszamy do Gdyni. Po raz 21. wręczane będą nagrody dla najlepszych, którzy zaprezentują swoje niezwykłe osiągnięcia. Ale nazwiska jurorów, takich jak Wielicki, Cichy, Chojnowska-Liskiewicz, takich ludzi-legendy, którzy tworzą Kapitułę, która wybiera tych najlepszych, myślę że budują markę i szczególną atmosferę. Bardzo się cieszę, że ta impreza, pomimo wyzwań związanych z koronawirusem, odbędzie się onlione – mówił Wojciech Szczurek.
- Wspomniała Pani, że alpinizm jest przed Panią, ale właśnie Kolosy to takie miejsce, w którym ludzie często odkrywają swoją nową pasję. Nie wiedząc czasem jeszcze o tym, że przed nimi wielkie wyzwania. Patrzą na wspaniałe postacie, niezwykłe przygody, planują własne i przekonują się o jednej rzeczy, takiej podstawowej, że przygoda, czasem bardzo niezwykła, jest na wyciągnięcie ręki. Że wcale nie trzeba mieć wielkiego budżetu, ale odwagę, wyobraźnię i świat staje u stóp. Bardzo się cieszę, serdecznie zapraszam. Tegoroczna edycja, tak jak powiedziałem, będzie online. Można ją będzie oglądać na stronach gdynia.pl oraz na profilu facebookowym Kolosów.
- To oznacza, że każdy z nas może łyknąć bakcyla tej przygody i podróży. Ja mam wrażenie, że w tej przygodzie, w podróżach, w zdobywaniu świata, czyli w tym wszystkim, czym Kolosy są, najważniejsza jest ciekawość życia – podsumowała tę część rozmowy Odeta Moro.Zapraszamy w sobotę, 03 października, od 10.00 przed monitory i wcześniejsze poznanie szczegółowego PROGRAMU transmisji online.