Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
Co nowego

Od przedszkola za pan brat z morzem

Margareta Sobczak i Dorota Brzezińska - koordynatorki projektu

Margareta Sobczak i Dorota Brzezińska - koordynatorki projektu

Powstał poradnik "Projekt: morze". Znajdziemy w nim informacje o tym jak dobrze przygotować zajęcia o tematyce morskiej, przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym - nie tylko jak wyjaśniać i opowiadać o zjawiskach wokół nas, ale także dawać narzędzia do samodzielnego interpretowania świata i twórczego doświadczania kultury.
 
- Ufamy, że Morze Bałtyckie jest nie tylko wakacyjną atrakcją, ale przede wszystkim ciekawym światem przyrody oraz inspirującym miejscem do pracy i zabawy. O tym również chcemy uczyć najmłodszych gości naszej placówki – mówi Dorota Brzezińska z Muzeum Miasta Gdyni. - W ramach projektu odbyły się zajęcia edukacyjne z elementami twórczych zabaw z zakresu projektowania, sztuki, flory i fauny Morza Bałtyckiego. Do opracowania trzynastu scenariuszy zaprosiliśmy cztery edukatorki. W pierwszej części projektu odwiedziliśmy różne przedszkola zlokalizowane w gminach, które graniczą z Gdynią. Tam właśnie prowadziliśmy zajęcia po raz pierwszy. Następnie grupy przedszkolaków, które brały udział w warsztatach, odwiedziły Muzeum Miasta Gdyni – tłumaczy.

Na podstawie zebranych doświadczeń i pomysłów powstał specjalny informator, z którego może skorzystać każdy, w szczególności osoby prowadzące zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym. Tematy zajęć i zastosowane metody pracy zostały wybrane tak, aby rozwijały kreatywność dzieci, zachęcały je do samodzielności i otwartości artystycznej oraz budowały w nich poczucie satysfakcji z wykonanej pracy.

Scenariusze zajęć muzeum udostępnia w formie bezpłatnej publikacji. Można ją pobrać albo otrzymać w wersji wydrukowanej w dziale edukacji Muzeum Miasta Gdyni.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
ikona

Najnowsze