Co nowego

Oddaj głos na najlepszych kibiców!

Tak prezentowało się kibicowskie stanowisko uczniów SP nr 11 / fot. gdyniasport.pl

Tak prezentowało się kibicowskie stanowisko uczniów SP nr 11 / fot. gdyniasport.pl

22.11.2018 r.

Do niedzieli, 25 listopada, uczestnicy Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim mogą oddać swoje głosy na szkołę, której uczniowie zorganizowała najlepszy doping na trasie. Obecnie w konkursie na „Mistrza Kibicowania” prowadzi XIV LO, natomiast broniąca tytułu z poprzedniego biegu SP nr 17 jest trzecia.

W zabawie, która swoja premierę miała podczas tegorocznej edycji Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim, wzięło udział dziesięć placówek edukacyjnych, które okazały się najszybsze w procesie zgłoszeniowym . Każda z nich otrzymała własną strefę kibicowania, znajdującą się wzdłuż ulicy Świętojańskiej.

Od pomysłowości uczniów zależało jak zagospodarują wydzielony obszar, a także w jaki sposób będą wspierać biegaczy. Wśród żaków królowały biało-czerwone barwy. Nie zabrakło również chóralnych przyśpiewek czy własnoręcznie przygotowanych tablic z hasłami motywującymi biegaczy.

Jak dotąd, na czele znajduje się Liceum Ogólnokształcące nr 14, druga jest Szkoła Podstawowa nr 11, a na najniższy stopień podium należy do SP 17, której depcze po piętach „dwudziestka jedynka”. Różnice między poszczególnymi placówkami są niewielkie, dlatego uczniowie liczą na Wasze głosy, a aktualne wyniki możecie śledzić tutaj.

O triumfie w zabawie „Mistrz Kibicowania” zadecyduje liczba głosów oddanych przez zawodników biorących udział w Biegu Głównym na dystansie 10 km. Ankieta znajduje się w Profilu Zawodnika i można wziąć w niej udział do 25 listopada. Dzień później ogłoszone zostaną oficjalne wyniki. Każdemu głosującemu przysługuje wyłącznie jeden głos.

Przypomnijmy, że zwycięska szkoła, oprócz zaszczytnego tytułu, otrzyma pamiątkowy puchar oraz nagrodę w wysokości 2000 zł na zakup sprzętu sportowego. Placówka, która zajmie drugie miejsce na ten sam cel otrzyma 1500 zł, trzecia – 1000 zł, a kolejne po 500 zł.

Wyniki poprzednich edycji konkursu „Mistrz Kibicowania” znajdziecie tu i tu.