Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji) Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji)
Co nowego

Oddaj głos na najlepszych kibiców!

Tak prezentowało się kibicowskie stanowisko uczniów SP nr 11 / fot. gdyniasport.pl

Tak prezentowało się kibicowskie stanowisko uczniów SP nr 11 / fot. gdyniasport.pl

22.11.2018 r.

Do niedzieli, 25 listopada, uczestnicy Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim mogą oddać swoje głosy na szkołę, której uczniowie zorganizowała najlepszy doping na trasie. Obecnie w konkursie na „Mistrza Kibicowania” prowadzi XIV LO, natomiast broniąca tytułu z poprzedniego biegu SP nr 17 jest trzecia.

W zabawie, która swoja premierę miała podczas tegorocznej edycji Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim, wzięło udział dziesięć placówek edukacyjnych, które okazały się najszybsze w procesie zgłoszeniowym . Każda z nich otrzymała własną strefę kibicowania, znajdującą się wzdłuż ulicy Świętojańskiej.

Od pomysłowości uczniów zależało jak zagospodarują wydzielony obszar, a także w jaki sposób będą wspierać biegaczy. Wśród żaków królowały biało-czerwone barwy. Nie zabrakło również chóralnych przyśpiewek czy własnoręcznie przygotowanych tablic z hasłami motywującymi biegaczy.

Jak dotąd, na czele znajduje się Liceum Ogólnokształcące nr 14, druga jest Szkoła Podstawowa nr 11, a na najniższy stopień podium należy do SP 17, której depcze po piętach „dwudziestka jedynka”. Różnice między poszczególnymi placówkami są niewielkie, dlatego uczniowie liczą na Wasze głosy, a aktualne wyniki możecie śledzić tutaj.

O triumfie w zabawie „Mistrz Kibicowania” zadecyduje liczba głosów oddanych przez zawodników biorących udział w Biegu Głównym na dystansie 10 km. Ankieta znajduje się w Profilu Zawodnika i można wziąć w niej udział do 25 listopada. Dzień później ogłoszone zostaną oficjalne wyniki. Każdemu głosującemu przysługuje wyłącznie jeden głos.

Przypomnijmy, że zwycięska szkoła, oprócz zaszczytnego tytułu, otrzyma pamiątkowy puchar oraz nagrodę w wysokości 2000 zł na zakup sprzętu sportowego. Placówka, która zajmie drugie miejsce na ten sam cel otrzyma 1500 zł, trzecia – 1000 zł, a kolejne po 500 zł.

Wyniki poprzednich edycji konkursu „Mistrz Kibicowania” znajdziecie tu i tu.