Sport

Odważni wygrywają w listopadzie

Plakat kampanii Odważni Wygrywają

Plakat kampanii Odważni Wygrywają

Co zrobić, by zachęcić mężczyzn do badań? W Gdyni taką funkcję z powodzeniem spełnia coroczna kampania na rzecz profilaktyki raka jąder „Odważni Wygrywają”. Co roku udział w badaniach zgłasza spora grupa panów. Są to również setki zaangażowanych osób, dziesiątki miejsc, atrakcji i jeden wspólny cel – zaszczepienie praktyki samobadania, aby wygrać z rakiem.
 
 
Profilaktyka jest niezwykle ważna. Dzięki samobadaniu można odpowiednio wcześniej wykryć raka jądra. We wczesnym stadium, jest wyleczalny prawie w 100%. W przypadku wątpliwości warto skorzystać z pomocy specjalistów. – Temat raka jądra w naszym społeczeństwie jest poruszany niechętnie, co powoduje, że świadomość ewentualnych zagrożeń jest niewielka. Dla wielu mężczyzn rozmowa o swoim ciele i ewentualnych problemach zdrowotnych może być wyjątkowo krępująca. Samoświadomość jest jednak powodem do dumy i oznaką prawdziwego męstwa – mówi Małgorzata Marmajewska, psychoonkolog i prezes Fundacji „Gdyński Most Nadziei”. W ramach listopadowej edycji kampanii „Odważni Wygrywają” będzie można wykonać łącznie około 200 bezpłatnych badań USG jąder w placówkach partnerów akcji (Przychodni Lekarskiej Witomino, Centrum USG Diagnoson, Wojewódzkim Centrum Onkologii (WCO), Poliklinice evi-Med, Clinica Medica, Medica Assistance S.A., Lekarskiej Spółdzielni Pracy w Gdyni).
 

 
Kampania „Odważni Wygrywają” to również spotkania, prelekcje, ale także atrakcje w postaci pokazów i treningów osób, które zwyczajowo kojarzą się z męskim zawodami. W wydarzenie zaangażowali się żołnierze elitarnej Jednostki Wojskowej Formoza. Wspólny trening odbędzie się 11 listopada o godzinie 10.00 na Babich Dołach. Nie zabrakło w tym roku wsparcia czterokrotnych Mistrzów Polski – rugbistów z klubu Arka Gdynia – ćwiczenia z zespołem wystartują 15 listopada o godz. 19.00! Dla fanów koszykówki przygotowano również sparring z drużyną Asseco Gdynia – 27 listopada, w godzinach 18.30-20.00 w Gdynia Arenie. Dodatkowe atrakcje czekają 25 i 26 listopada w CH Riviera.

 
Tegoroczna edycja Odważnych to także wyjątkowy, charytatywny kalendarz – tym razem w nowej odsłonie! Odważni dla Odważnych są projektem, w którym zobaczyć można niesamowite fotografie żołnierzy Formozy w akcji. Kalendarz zamówić można poprzez stronę www.odwazni.com. W akcji biorą udział liczne trójmiejskie lokale gastronomiczne. To w nich chętni będą mogli spróbować Odważnych Dań przygotowanych specjalnie z racji kampanii. 10-15% dochodu z ich sprzedaży zostanie przekazane na poczet kampanii.
 
 
Aktualne informacje o harmonogramie wydarzeń w ramach listopadowej akcji oraz profilaktyce raka jądra można odnaleźć na stronie www.odwazni.com oraz profilu facebookowym „Odważni Wygrywają”. Kampania „Odważni Wygrywają” prowadzona jest równolegle w Trójmieście i pozostałych miastach: Toruniu, Sosnowcu, Kaliszu, Zamościu, Wrocławiu, Wieliszewie i Białymstoku.

  • ikonaOpublikowano: 30.10.2017 15:00
  • ikona

    Autor: Dorota _Patzer (d.patzer@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 15.11.2017 14:59
  • ikonaZmodyfikował: Dorota Nelke
ikona