Co nowego

Open'er najlepszym festiwalem w Europie

Open'er Festival 2019 // fot. Karol Stańczak

Open'er Festival 2019 // fot. Karol Stańczak

16.01.2020 r.

Open’er Festival z prestiżową nagrodą za najlepszy duży festiwal ubiegłego roku! Wyróżnienie zostało przyznane w ramach European Festival Awards – corocznego wydarzenia odbywającego się w holenderskim Groningen i podsumowującego dokonania branży festiwalowej na starym kontynencie. To trzeci raz w historii, kiedy Open’er triumfuje.
 
European Festival Awards jest dorocznym wydarzeniem podsumowującym miniony rok w branży festiwalowej. W holenderskim Groningen wręczane są nagrody w kilkunastu kategoriach, w tym dla Najlepszego Dużego Festiwalu (Best Major Festival). To wyróżnienie – dedykowane imprezom, w których bierze co najmniej 40 tysięcy osób dziennie – zdobył właśnie gdyński Open’er Festival.
 
W swojej kategorii pokonał m.in. ubiegłorocznego triumfatora – rumuński UNTOLD oraz legendarne festiwale takie jak duńskie Roskilde, węgierski Sziget, czy belgijskie Rock Werchter i Pukkelpop. O sukcesie zadecydowały głosy fanów oddawane w internetowym plebiscycie oraz jury konkursowe. Ubiegłoroczna edycja Open’era odznaczyła się wyjątkowym poziomem organizacyjnym oraz muzycznym. W Gdyni zagrali m.in. Kylie Minogue, Lana Del Rey, Travis Scott, Stormzy, The Strokes, Smashing Pumpkins, Interpol, Rosalia, Vampire Weekend czy Kamasi Washington.

fot. materiały Open'er Festival (http://facebook.com/openerfestival)
 
Open’er Festival to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych nie tylko w Polsce, ale i w Europie. To solidna, rozpoznawalna marka w branży festiwalowej, doceniana przez fanów muzyki na żywo, media, artystów, menedżerów i promotorów wydarzeń, a zdobyta właśnie nagroda tylko to potwierdza. To nie pierwszy raz, kiedy Open’er został wyróżniony. Nagrodę w kategorii Best Major Festival zdobywał już dwukrotnie - w 2009 i 2010 roku.
 
Podczas European Festival Awards organizatorzy festiwalu mieli jeszcze jeden powód do radości. Połączone działania Open’era i platformy streamingowej Netflix zostały nagrodzone w kategorii Brand Activation Award za kampanię poświęconą promocji nowego sezonu serialu Stranger Things. Podczas gdyńskiej imprezy zostało zorganizowane spotkanie z Calebem McLauglinem i Finnem Wolfhardem, aktorami serialu. Ponadto na terenie festiwalu znajdowała się specjalna strefa z retro automatami do gier, nawiązująca stylistyką do Stranger Things. Motywami z serialu udekorowano także autobusy, które – jak co roku – bezpłatnie dowoziły uczestników na teren festiwalu.
 
Spotkanie z aktorami serialu Stranger Things // fot. Karol Stańczak

Nagrody przyznane Open’erowi podczas European Festival Awards znakomicie podsumowują pracowity 2019 rok. Organizatorzy nie spoczywają jednak na laurach. Trwają intensywne  przygotowania do tegorocznej edycji festiwalu. Impreza odbędzie się w dniach 1-4 lipca w Gdyni. Pośród ogłoszonych dotychczas wykonawcą znajdują się: Kendrick Lamar, FKA twigs, Taylor Swift, A$AP Rocky, Thom Yorke z projektem Tomorrow’s Modern Boxes, Foals czy Twenty One Pilots. Bilety dostępne są na stronie internetowej Open’er Festival.