Co nowego

Order Odrodzenia Polski dla prezydenta Gdyni

Opis alternatywny

27.05.2015 r.

Order Odrodzenia Polski dla prezydenta Gdyni Wojciecha SzczurkaPrezydent Gdyni Wojciech Szczurek uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski - to drugie co do ważności państwowe odznaczenie cywilne w Polsce. Uroczystość z udziałem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego odbyła się w środę 27 maja 2015 r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.


Odznaczenie, podczas spotkania w Dniu Samorządu Polskiego, przyznano za wybitne zasługi dla rozwoju samorządu terytorialnego w Polsce, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i działalności społecznej.


Oprócz Wojciecha Szczurka, Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczeni zostali Rafał Dutkiewicz - prezydent Wrocławia i Piotr Uszok - prezydent Katowic w latach 1998-2014. Ponadto, w tracie ceremonii przyznano także: Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Krzyż Zasługi, Srebrny Krzyż Zasługi i Brązowy Krzyż Zasługi.

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek otrzymał z rąk prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, fot. Kancelaria Prezydenta RP

fot. Kancelaria Prezydenta RP