Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów
Co nowego

Order Odrodzenia Polski dla prezydenta Gdyni

Opis alternatywny

27.05.2015 r.

Order Odrodzenia Polski dla prezydenta Gdyni Wojciecha SzczurkaPrezydent Gdyni Wojciech Szczurek uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski - to drugie co do ważności państwowe odznaczenie cywilne w Polsce. Uroczystość z udziałem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego odbyła się w środę 27 maja 2015 r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.


Odznaczenie, podczas spotkania w Dniu Samorządu Polskiego, przyznano za wybitne zasługi dla rozwoju samorządu terytorialnego w Polsce, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i działalności społecznej.


Oprócz Wojciecha Szczurka, Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczeni zostali Rafał Dutkiewicz - prezydent Wrocławia i Piotr Uszok - prezydent Katowic w latach 1998-2014. Ponadto, w tracie ceremonii przyznano także: Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Krzyż Zasługi, Srebrny Krzyż Zasługi i Brązowy Krzyż Zasługi.

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek otrzymał z rąk prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, fot. Kancelaria Prezydenta RP

fot. Kancelaria Prezydenta RP