Co nowego

Ósmoklasiści zdają egzaminy

Ósmoklasiści przystąpili do egzaminu // fot. Magdalena Czernek

Ósmoklasiści przystąpili do egzaminu // fot. Magdalena Czernek

15.04.2019 r.

To wielki dzień dla wszystkich ósmoklasistów. Punktualnie o godz. 9.00 uczniowie otrzymali karty i rozpoczęli pisanie egzaminu kończącego szkołę podstawową. Dzisiaj odpowiadają na pytania z języka polskiego. Egzaminy ósmoklasisty potrwają jednak trzy dni. We wtorek uczniowie zmierzą się z matematyką, w środę z wybranym nowożytnym językiem obcym. W sumie w Gdyni egzamin ósmoklasisty zdaje 2290 uczniów.
 
W tym ważnym dla ósmoklasistów dniu odwiedziliśmy z kamerą Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Gdyni, w skład którego wchodzi Szkoła Podstawowa nr 47. Zapytaliśmy uczniów o nastroje przed egzaminami.

– Jestem pozytywnie nastawiony do egzaminu i w dobrym nastroju. Jedyne, czego się obawiam to wypracowanie. Nie chciałbym, żeby trafił się temat, którego nie będę umiał – mówi Robert, ósmoklasista ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Gdyni.

Wczoraj byłem spokojny, ale dziś się stresuje. To ważny moment. Nie czuje się przygotowany w stu procentach, ale na pewno nie będzie źle – mówi Kacper, ósmoklasista ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Gdyni.

Zwykła sprawa, w ale się nie denerwuje. To po prostu długi sprawdzian z jednego przedmiotu. Chciałabym, żeby na egzaminie pojawiło się opowiadanie – dodaje Martyna, ósmoklasistka z tej samej szkoły.Podczas egzaminów emocje towarzyszą jednak nie tylko uczniom. Udzielają się także innym osobom w ich otoczeniu.

Denerwują się uczniowie, rodzice i nauczyciele. Przyznam, że ja również. Chcemy, żeby nasze dzieci jak najlepiej wypadły na egzaminach i dostały się do swoich upragnionych szkół. W naszej szkole wszystko jest przygotowane, udało się skompletować komisje. Jesteśmy też gotowi na kolejne dwa dni – mówi Krzysztof Jankowski, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Gdyni.

Wszystkim ósmoklasistom życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

Egzaminy uczniów klas ósmych potrwają do środy, 17 kwietnia.

  • Ósmoklasiści przystąpili do egzaminu // fot. Magdalena Czernek
  • Ósmoklasiści przystąpili do egzaminu // fot. Magdalena Czernek
  • Ósmoklasiści przystąpili do egzaminu // fot. Magdalena Czernek