Co nowego

Ostatnie chwile na biznesową szansę

Czas na rejestrację do tegorocznej edycji konkursu mija 31 stycznia, fot. mat. promocyjne

Czas na rejestrację do tegorocznej edycji konkursu mija 31 stycznia, fot. mat. promocyjne

Jeszcze tylko nieco ponad tydzień pozostał do zakończenia rejestracji w „Gdyńskim Biznesplanie”! To już ostatnie dni na to, aby zgłosić swój pomysł na biznes życia i w najbliższych miesiącach powalczyć o cenne wsparcie na start własnej firmy. W tym roku pula nagród sięga 100 tysięcy złotych!


Jak śpiewała niezapomniana Anna Jantar, „najtrudniejszy pierwszy krok”. Jednak w tym konkretnym przypadku wcale nie tak trudny, jak mogłoby się wydawać. Marzysz o swojej firmie i pracy na własny rachunek, ale do tej pory nie udało się jeszcze zrealizować tych wizji i zamiarów? Zgłoś się do „Gdyńskiego Biznesplanu” i pospiesz się, bo rejestracja trwa tylko do końca stycznia. Jeśli przekonasz jury do swojego pomysłu na interes życia  – otrzymasz cenne wsparcie i bezcenną promocję.

Przypomnijmy, że proces rejestracji uczestników do kolejnej edycji gdyńskiego konkursu ruszył 2 stycznia. Czas na zgłoszenia mija za nieco ponad tydzień (dokładnie 31 stycznia), a aby dołączyć do tych, którzy chcą walczyć o swoje marzenia, wystarczy wypełnić internetowy formularz. Może to zrobić każdy - bez względu na wiek, wykształcenie czy dotychczasowe doświadczenie zawodowe. Formularz jest dostępny na stronie internetowej Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.Do tej pory do „Gdyńskiego Biznesplanu 2021” zgłosiło się 159 osób. Po ogłoszeniu listy uczestników od lutego wszyscy zainteresowani rozpoczną cykl szkoleń, które mają doprowadzić do zamiany idei na gotowy biznesplan.

- „Gdyński Biznesplan” to nie tylko nagrody dla najlepszych, które pomagają rozwijać ich wymarzone firmy, ale i bezcenna wiedza dla wszystkich, którzy zdecydują się wziąć udział w konkursie. Szkolenia dają odpowiedzi na wszystkie kluczowe pytania, które pojawiają się w momencie zakładania własnej działalności gospodarczej. To ogromny kapitał, który później pomaga odnaleźć się na rynku także pozostałym uczestnikom, szczególnie ważny w kontekście nadzwyczajnych okoliczności, w jakich obecnie funkcjonuje gospodarka, gdzie kreatywność i dobry plan dają szansę na sukces. Gwarantuję, że nie tylko laureaci będą czuć się wygranymi dzięki uczestnictwu w konkursie – zachęca Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Warto spróbować swoich sił, bo łączna pula nagród w tej edycji „Gdyńskiego Biznesplanu” to aż 100 tysięcy złotych, w tym główna nagroda finansowa, czyli 30 tys. zł, a za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca – odpowiednio 20 tys. i 10 tys. zł. Do tego dochodzą także nagrody rzeczowe, wsparcie przy założeniu i rozwoju działalności gospodarczej oraz edukacja menedżerska.

Uczestnicy tegorocznej edycji konkursu po zakończeniu rejestracji zostaną zakwalifikowani do drugiego etapu. To udział w szkoleniach i warsztatach prowadzonych przez doświadczonych trenerów i praktyków biznesu, m.in. na temat przygotowania biznesplanu, badania rynku, konstruowania biznesu czy szukania klientów. Do końca marca uczestnicy przygotują swoje biznesplany, które oceni jury. Wówczas autorzy najlepszych projektów dostaną się do finału.

Tak o swojej biznesowej przyszłości wypowiada się laureatka edycji 2020, Maria Jopyk-Misiak:O konkursie


Konkurs „Gdyński Biznesplan” jest organizowany przez Gdynię nieprzerwanie od 2003 roku. Ma na celu promocję przedsiębiorczości oraz wsparcie osób, które chcą założyć własną działalność gospodarczą, ale nie mają jeszcze odpowiednich środków finansowych, wiedzy i doświadczenia.

Organizatorem konkursu jest miasto Gdynia. Głównymi partnerami są: PKO Bank Polski, Refinitiv i Radmor. Regulamin konkursu oraz lista nagród za zwycięstwo i wyróżnienia są dostępne na stronie www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl.

  • ikonaOpublikowano: 20.01.2021 07:08
  • ikona

    Autor: Kamil Złoch (k.zloch@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 20.01.2021 17:39
  • ikonaZmodyfikował: Redakcja portalu Gdynia.pl
ikona

Najnowsze