Co nowego

Poczuj letnią Gdynię, gdziekolwiek jesteś

Dyfuzor z zapachem „Letnia Gdynia” // fot. Joanna Piekarz

Dyfuzor z zapachem „Letnia Gdynia” // fot. Joanna Piekarz

05.07.2022 r.

Jak pachnie Gdynia latem? Teraz będzie można się o tym przekonać w każdym zakątku Polski i nie tylko. Powstała specjalna kompozycja zapachowa do pomieszczeń. „Letnia Gdynia” to zapach morskiej bryzy połączony z aromatem soli, piasku, kwiatów i drzew. A wszystko mieści się we flakonie inspirowanym modernistyczną architekturą naszego miasta. Zapach można nabyć m.in. w Miejskiej Informacji Turystycznej.


Gdynia ma swoje perfumy. Zapach „Letnia Gdynia” stworzono z miłości do miasta z morza i marzeń. Ten produkt może być zarówno nietuzinkową pamiątką z wakacji, jak i wyjątkowym prezentem, który z pewnością ucieszy każdego gdynianina.
 
„Letnia Gdynia” zabierze każdego w aromatyczną podróż po mieście. To nieoczywista mieszanka zapachów. Morska bryza przeplata się z aromatami kawiarenek na bulwarze Nadmorskim, kwiatów z Babich Dołów czy piasku i redłowskiego lasu. Bazę stanowią nuty mineralne.
 
Perfumy nie tylko kuszą zapachem, ale i pięknie się prezentują. Wszystko dzięki ciekawej oprawie graficznej oraz stylowemu flakonowi, który jest inspirowany modernistyczną architekturą
 
Zapach stworzył Bogdan Wójcik – gdynianin, właściciel firmy Perfumcraft, laureat konkursu „Gdyński Biznesplan 2021”. Jego życiową pasją jest komponowanie nieoczywistych perfum i zapachów, inspirowanych m.in. naturą i kaszubskimi tradycjami.
 
– Jestem perfumiarzem z wieloletnim doświadczeniem i badaczem zapachu. Mimo to wciąż zaskakują mnie niektóre aromatyczne zakątki Gdyni. Uwielbiam odkrywać tajemnice miasta, zapachowe szczegóły, wątki i szczególne miejsca. Wielowątkowość zapachu „Letnia Gdynia” wynika z poszukiwań, osobistych doświadczeń, przemyśleń i przeżyć związanych z naszym miastem – mówi Bogdan Wójcik, autor zapachu „Letnia Gdynia”.

Odetchnij Gdynią, gdziekolwiek jesteś


Dzięki „Letniej Gdyni” turyści będą mogli zabrać ze sobą kawałek naszego miasta i poczuć je w każdym miejscu i o każdej porze.

– Wielu z nas przywozi przeróżne pamiątki z wakacji. Kiedy przyjeżdżamy latem do Gdyni, od razu czujemy zapach morza, rozgrzanej w słońcu promenady nadmorskiej i piasku. My postanowiliśmy zamknąć ten zapach w butelce, tak aby można było zabrać go ze sobą do domu i cieszyć się Gdynią nieco dłużej. Buteleczkę z przepięknym zapachem, zaprojektowaną specjalnie dla naszego miasta, można już nabyć w Miejskiej Informacji Turystycznej – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.

Zapach „Letnia Gdynia” jest dostępny w postaci dyfuzora zapachowego o pojemności 100 ml.

Główne nuty zapachowe „Letniej Gdyni”:
Głowa: bryza, nuty morskie
Serce: kwiaty, piasek, nuty drzewne, zapach kawiarni
Baza: nuty mineralne