Co nowego

Pomoc dla mikrofirm

fot. pexels.com

fot. pexels.com

02.04.2020 r.

Gdyńscy mikroprzedsiębiorcy stają przed możliwością otrzymania finansowego wsparcia. Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni w ramach Tarczy Antykryzysowej uruchomił właśnie nabór wniosków o udzielenie niskoprocentowej pożyczki. W jej ramach można uzyskać nawet do 5000 złotych.

Pożyczka - w wysokości maksymalnie do 5 tysięcy złotych - udzielana jest ze środków Funduszu Pracy. Jej oprocentowanie jest stałe i wynosi w skali roku 0,05 stopy redyskonta weksli przyjmowanych przez Narodowy Bank Polski.

O wsparcie mogą starać się mikroprzedsiębiorcy, czyli ci właściciele firm, którzy średniorocznie zatrudniali mniej niż 10 pracowników oraz osiągnęli roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz z operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 2 milionów euro.

Pomoc dla mikrofirm przygotowana została w ramach Tarczy Antykryzysowej, mającej być wsparciem dla gospodarki w dobie kryzysu koronawirusa.

- Ograniczenia w życiu codziennym, które zostały wprowadzone dla naszego bezpieczeństwa, niestety boleśnie uderzają w przedsiębiorców. Od pierwszych dni Gdynia informowała ich o wsparciu, jakiego udzieli miasto. Od wczoraj zaś można korzystać z instrumentów rządowych, w tym mikropożyczek, o które można wnioskować w urzędach pracy. I gdyński urząd pracy już wczoraj, bez żadnej zwłoki, rozpoczął przyjmowanie i procedowanie takich wniosków – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds.gospodarki – Cieszę się, że gdyńscy mikroprzedsiębiorcy będą mogli skorzystać z kolejnego rodzaju wsparcia, do czego gorąco ich zachęcam.


Wszystkie niezbędne dokumenty i szczegółowe informacje można znaleźć i pobrać na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Gdyni.

Jednocześnie pracownicy urzędu zachęcają do załatwienia formalności drogą elektroniczną. Można to zrobić przy użyciu platformy ePUAP lub mailowo na adres: pup@pupgdynia.pl, po elektronicznym podpisaniu wniosku za pomocą podpisywarki.

Dostępna jest także tradycyjna forma przesłania dokumentów na adres: Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni, ul. Kołłątaja 8, 81-332 Gdynia.