Co nowego

Największy sztorm wywołali gdyńscy Arkowcy

Drużyną Roku została Arka Gdynia // fot. Bartosz Baka

Drużyną Roku została Arka Gdynia // fot. Bartosz Baka

W poniedziałkowy wieczór, 5 marca, wręczone zostały Pomorskie Sztormy, nagrody przyznawane w kategoriach: Sport, Kultura, Biznes oraz Pomorskie EuroInspiracje dla najlepszych osób, wydarzeń, inwestycji i firm z Pomorza w 2017 roku. W sporcie dominowała Arka Gdynia jako Drużyna Roku i Rafał Siemaszko Sportowiec Roku, a w Kulturze Człowiekiem Roku został reżyser Marcin Borchardt z gdyńskiej filmówki. W kategorii biznes Firmą Roku została Portman Custom Lights z Gdyni produkująca nietuzinkowe oświetlenie sceniczne.

Gala finałowa Pomorskich Sztormów w tym roku odbyła się w Gdańsku, w Teatrze Wybrzeże. Organizatorzy, aby było sprawiedliwie, co roku wybierają inne miasto Trójmiasta. Rok temu gala odbyła się na scenie kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie, a dwa lata temu w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Organizatorem plebiscytu jest Gazeta Wyborcza.

- W tym roku cztery nagrody Pomorskich Sztormów powędrowały do gdyńskich twórców i sportowców. Bezdyskusyjnie najlepszym zespołem została Arka Gdynia a sportowcem Rafał Siemaszko - mówi Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni.W teatrze w Gdańsku największe brawa zebrała gdyńska drużyna - Arka Gdynia, która otrzymała tytuł Drużyny Roku. Na początku sezonu była oceniana bardzo nisko. Skazywano piłkarzy z Gdyni na porażkę. Jednak nie przeszkodziło im to w pokonaniu Lecha Poznań w finale Pucharu Polski, a później Legii Warszawa, mistrza Polski i zdobycie Superpucharu. Uhonorowany został również główny napastnik drużyny z Gdyni – Rafał Siemaszko. Czytelnicy Gazety Wyborczej wskazali go jako Sportowca Roku.W kategorii biznesowej laury trafiły do gdyńskiej firmy Portman Custom Lights, która ma swoją siedzibę w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Firma projektuje i produkuje oświetlenie sceniczne w kształcie plastrów miodu. Lampy te uświetniły takie wydarzenia jak koncert Eda Sheerana podczas gali Grammy czy koncerty Stinga. Artyści, jak i uczestnicy koncertów, zakochali się w tym oświetleniu. Bije ono rekordy popularności na całym świecie. Mieszkańcy Gdyni mogli je zobaczyć m.in. podczas koncertu sylwestrowego na Skwerze Kościuszki. Do właścicieli firmy Portman Custom Lights z Gdyni trafiło wyróżnienie „Nadzieja Roku” w kategorii Biznes.

- Z duża satysfakcją przyjęłam nagrodę w kategorii Firma Roku dla Portman Custom Lights produkującej nowatorskie oświetlenia sceniczne podbijające cały świat - podkreśla Joanna ZielińskaCzłowiekiem Roku według czytelników Gazety Wyborczej okazał się Marcin Borchardt. Wyróżnie to dostał za swoje osiągnięcia filmowe, w tym nakręcony przez niego i wielokrotnie nagrodzony dokument „Beksińscy. Album Wideofoniczny”. Marcin Borchardt jest scenarzystą, reżyserem, autorem filmów dokumentalnych, reklam, wideoklipów, programów telewizyjnych, wykładowcą estetyki krótkiego filmu fabularnego w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Był też pierwszą osobą, która mówiła o muzyce alternatywnej w polskiej telewizji. Jest doskonałym mówcą, przyciągającym uwagę słuchacza.

Podczas gali odbył się koncert Marty Markiewicz, znanej jako Sarsa. Artystka aktualnie mieszka w Gdyni. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych piosenkarek młodego pokolenia.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 06.03.2018 10:15
  • ikona

    Autor: Lechosław Dzierżak (l.dzierzak@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 06.03.2018 15:52
  • ikonaZmodyfikował: Lechosław Dzierżak
ikona

Najnowsze