Co nowego

Ponad 223 tysiące złotych dla gdyńskich hospicjów

Tradycyjna listopadowa kwesta na rzecz hospicjum odbyła się na cmentarzach w Gdyni, Kosakowie i Rumi // fot. Michał Puszczewicz

Tradycyjna listopadowa kwesta na rzecz hospicjum odbyła się na cmentarzach w Gdyni, Kosakowie i Rumi // fot. Michał Puszczewicz

15.11.2021 r.

Znamy wyniki tegorocznej kwesty prowadzonej na rzecz stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca na cmentarzach w Gdyni, Kosakowie i Rumi. Zbiórka trwała pięć dni. W tym czasie udało się zebrać ponad 223 tysiące złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby i utrzymanie gdyńskich hospicjów.


W okresie Wszystkich Świętych na gdyńskich cmentarzach komunalnych, a także nekropoliach w Kosakowie i Rumi odbywa się tradycyjna już kwesta na rzecz stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca. W tym roku w ramach akcji udało się zebrać 223 833,52 zł. Wszystko dzięki hojności darczyńców i zaangażowaniu wolontariuszy.

Pieniądze z tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby podopiecznych hospicjum dla dorosłych oraz dla Domu Hospicyjnego dla Dzieci „Bursztynowa Przystań”. Zebrane środki pokryją jedną trzecią miesięcznych wydatków.

Listopadowa kwesta trwała od 29 października do 2 listopada. Wzięło w niej udział ponad 600 wolontariuszy. Akcję wsparli też lokalni samorządowcy, politycy czy ludzie kultury i sportu. Wśród kwestujących można było spotkać m.in.: prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, wiceprezydenta Michała Gucia z synem Maciejem, pomorskich parlamentarzystów, gdyńskich radnych z przewodniczącą Rady Miasta Gdyni Joanną Zielińską na czele, aktorów Teatru Miejskiego czy zawodników Arki Gdynia oraz Rugby Clubu Arka Gdynia.