Co nowego

Duże zainteresowanie „Mieszkaniem Plus” w Gdyni

Wnioski można składać za pośrednictwem strony internetowej www.mieszkanieplusgdynia.pl

Wnioski można składać za pośrednictwem strony internetowej www.mieszkanieplusgdynia.pl

26.10.2018 r.

Już niemal 700 wniosków w programie „Mieszkanie Plus” w Gdyni wpłynęło od godziny 8:00, gdy oficjalnie rozpoczął się nabór. Przypomnijmy, że na Kaczych Bukach będą dostępne łącznie 172 mieszkania o różnych metrażach. Duże zainteresowanie i spora liczba wniosków po pierwszym dniu niemal pokrywają się z ilością wypełnionych wcześniej ankiet.

Gdynianie są zainteresowani najmem mieszkań z rządowego programu „Mieszkanie Plus” - najlepiej świadczy o tym liczba wniosków, które spłynęły już pierwszego dnia naboru. Od piątkowego poranka, gdy możliwość składania wniosków ruszyła za pośrednictwem strony internetowej dedykowanej inwestycji w Gdyni do godziny 15:30 chęć skorzystania z nowego mieszkania na wynajem zgłosiło już 686 osób.

We wniosku zainteresowani podają swoje dane osobowe, rodzaj umowy jaką najemca jest zainteresowany oraz metraż pożądanego mieszkania. Potencjalni najemcy będą mają także 14 dni na dostarczenie wypełnionych dokumentów do Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta. Dodatkowo chętni mogą liczyć na pomoc w wypełnieniu wniosku w trzech Punktach Informacyjnych programu „Mieszkanie Plus”. Nabór dokumentów potrwa do 30 listopada.

Niemal 700 odebranych wniosków na 172 mieszkania, pomimo kryterium pierwszeństwa, nie przekreśla jeszcze szans zainteresowanych rządowymi mieszkaniami na wynajem. Czynnikiem decydującym o przyznaniu mieszkania jest też spełnienie kryteriów finansowych, czyli posiadanie zdolności terminowego opłacania czynszu najmu. Przyszli najemcy będą także weryfikowani w oparciu o kryteria społeczne, które określono uchwała Rady Miasta Gdyni. Uznano, że preferencje najmu otrzymają: najemcy z dziećmi, osoby, które ukończyły 65 lat, najemcy, których dotyczy problem niepełnosprawności, osoby płacące podatki w Gdyni oraz ci, którzy w niej na stałe zamieszkują.

Więcej informacji w tekście dotyczącym naboru wniosków.