Co nowego

Poznaj Gdynię Tadeusza Wendy

Grafika wydarzenia Gra Miejska

Uczestnicy Gry Miejskiej poznają Gdynię taką, jaką swoimi oczami widział Tadeusz Wenda! // mat. prasowe

11.06.2021 r.

Od nieprzebytych torfowisk po tajemnicze portowe hangary, od dawnych portowych biur po nowoczesne biurowce. Jaki wpływ na współczesne miasto wywarł inżynier Tadeusz Wenda? A może bez niego nie byłoby… Gdyni? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można poznać podczas Gry Miejskiej „Sekretna Gdynia Tadeusza Wendy”, zaplanowanej na 20 czerwca.


Nie bez powodu gdyński kalendarz obfituje w wydarzenia związane z inżynierem i budowniczym gdyńskiego portu. Rok 2021 został ogłoszony przez Radę Miasta Gdyni Rokiem Tadeusza Wendy. Przed nami kolejne wydarzenie pełne atrakcji, wrażeń, ale i historycznych ciekawostek.

Już w niedzielę, 20 czerwca, poprzez ukryte w podwórzach, witrynach oraz bramach zagadki, interaktywne filmy, dźwięki oraz wreszcie: aktorskie inscenizacje, uczestnicy Gry Miejskiej poznają Gdynię taką, jaką swoimi oczami widział właśnie Tadeusz Wenda!

Gra Miejska „Sekretna Gdynia Tadeusza Wendy”, organizowana przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni, wpisuje się w cykl wydarzeń dla mieszkańców, dzięki którym w przystępny i aktywny sposób poznają historię najważniejszych dla miasta postaci. Bohaterami poprzednich edycji byli m.in. Eugeniusz Kwiatkowski, Julian Rummel, Antoni Abraham czy Danuta Baduszkowa.

- „Sekretna Gdynia Wendy” to wydarzenie z pogranicza zabawy detektywistycznej i historycznej dla wszystkich mieszkańców i miłośników Gdyni, niezależnie od wieku. Zabierzemy Uczestników w wirtualną podróż w czasie. Nie zabraknie podchwytliwych pytań, zagadek na spostrzegawczość. Trzeba będzie wykazać się nie tylko wiedzą o Tadeuszu Wendzie, ale i współczesnej Gdyni - mówi Michał Miegoń, przewodnik miejski i autor zadań do gry.

Detektywistyczno-historyczna gra miejska śladami Tadeusza Wendy odbędzie się w niedzielę, 20 czerwca, o godz. 11.00. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcyjnych zagadek, podchwytliwych pytań i zadań na spostrzegawczość. Celem Gry jest przybliżenie jej uczestnikom informacji dotyczących postaci Tadeusza Wendy i historii miasta na początku XX wieku.

Czy każdy uczestnik przejdzie grę i czy odkryje wszystkie miejsca i zagadki zależy już od samych uczestników. Zadania są tak przystosowane, by mogli je rozwiązywać zarówno dorośli jak i dzieci, a także zarówno znawcy historii Gdyni i osoby dopiero tę historię poznający.

Zapisz się do gry!

Udział w zabawie jest bezpłatny, nie ma ograniczeń wiekowych. Można zagrać indywidualnie lub całymi rodzinami, szczegóły w Regulaminie (poniżej) lub na stronie organizatora.

Kiedy: 20 czerwca 2021 r., godz. 11:00 – Sekretna Gdynia Tadeusza Wendy – gra miejska
Miejsce startu: Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, ul. Kielecka 7

Obowiązują zapisy mailowe: kwiatkowski@wsaib.pl

Organizator: Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni, Parlament Studentów WSAiB
Współorganizator: InneSzlaki
Partnerzy: Agencja Rozwoju Gdyni , Muzeum Miasta Gdynia , Lato Zaczyna się #Gdyni

Honorowym patronatem objęli grę Prezydent Miasta Gdyni dr Wojciech Szczurek oraz Przewodnicząca Rady Miasta Gdyni Joanna Zielińska.

  • Plakat Gry Miejskiej "Sekretna Gdynia Tadeusza Wendy"