Co nowego

Poznaliśmy finalistów konkursu Gdyński Biznesplan

Na niebieskim tle logotyp konkursu Gdyński Biznesplan oraz biały napis

fot. materiały konkursu Gdyński Biznesplan

20.05.2022 r.

11 pomysłów na biznes trafiło do wielkiego finału tegorocznej edycji konkursu Gdyński Biznesplan. Jury przedstawiło listę osób, które powalczą o zwycięstwo.


Przed finalistami tegorocznej edycji Gdyńskiego Biznesplanu ostatnia prosta. Co ich czeka? Będą prezentować swoje pomysły na biznes przed konkursowym jury.

– Konkurs Gdyński Biznesplan co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Do finału dostaje się jedynie kilkanaście biznesplanów. To najlepsze, najbardziej kompletne i interesujące pomysły. Wszystkie są na wysokim poziomie, a więc jako jurorzy nie mamy łatwego zadania. W ostatnim etapie spotkamy się z ich autorami, którzy szczegółowo opowiadają o swoich pomysłach. To bardzo ciekawe i inspirujące rozmowy, na które z niecierpliwością czekam – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.


Rozmowy z jurorami odbędą się w piątek, 27 maja w Urzędzie Miasta Gdyni. Autorzy zaprezentują podczas nich swoje pomysły na biznes oraz odpowiedzą na pytania członków komisji.

Do finału zakwalifikowali się:

 • Magda Głowacka,
 • Janusz Lisowski i Lech Bakalarz,
 • Justyna Hys,
 • Ksenia Krotenko,
 • Mateusz Zięba,
 • Urszula Stachniewicz,
 • Kamil Lipiński,
 • Aleksandra Goździelewska,
 • Kamila Kołakowska-Baczek,
 • Sebastian Skotak,
 • Aleksander Trakul.

Wśród finałowych biznesplanów znalazły się projekty z zakresu designu, opieki medycznej, edukacji, turystyki, inżynierii, motoryzacji i biotechnologii.

Laureatów poznamy w piątek, 10 czerwca podczas gali finałowej.

Statuetki konkursu Gdyński Biznesplan. Zdjęcie z edycji 2021 // fot. Sławomir Okoń
Laureaci otrzymują również statuetki konkursu Gdyński Biznesplan. Tak wyglądały one podczas finału w 2021 roku // fot. Sławomir Okoń

Konkurs Gdyński Biznesplan jest organizowany przez Gdynię nieprzerwanie od 2003 roku. Trwa zatem jego jubileuszowa, 20. edycja! Ma on na celu promocję przedsiębiorczości oraz wsparcie osób, które chcą założyć własną firmę, ale nie mają jeszcze wystarczających środków finansowych czy odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Co roku w konkursie bierze udział kilkaset osób. W ciągu 20 lat wzięło w nim udział ponad 7000 uczestników.

Główna nagroda w konkursie to aż 30 tysięcy złotych. Taka suma przyda się każdemu początkującemu przedsiębiorcy. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymują odpowiednio 20 i 10 tysięcy złotych. Ponadto laureaci dostają również atrakcyjne nagrody rzeczowe i dodatkowe świadczenia wspierające założenie i rozwój działalności gospodarczej, a także edukację menedżerską.

Główni partnerzy przedsięwzięcia to PKO Bank Polski i Radmor. Regulamin konkursu oraz lista nagród i wyróżnień są dostępne na stronie internetowej www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl.