Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
Co nowego

Prezydencka flaga na Rejs Niepodległości

Prezydencka flaga na Rejs Niepodległości // fot. Grzegorz Kaszubowski KPRP

Prezydencka flaga na Rejs Niepodległości // fot. Grzegorz Kaszubowski KPRP

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej prezydent Andrzej Duda, na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego, wręczał ordery oraz flagi RP. Jedna z nich popłynie w Rejs Niepodległości na pokładzie Daru Młodzieży. Odebrał ją rektor Akademii Morskiej w Gdyni, prof. Janusz Zarębski.
 
- Mam nadzieję, że te biało-czerwone flagi, które zabierzecie ze sobą i pokażecie waszym podopiecznym, podwładnym, kolegom i koleżankom będą mobilizacją do jeszcze lepszej działalności dla Rzeczypospolitej Polskiej, dla rozsławiania Polski w kraju i poza granicami – mówił podczas uroczystości Andrzej Duda, prezydent Polski.
 
Dar Młodzieży wypłynie w Rejs Niepodległości w niedzielę 20 maja. Jest on organizowany dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Statek spędzi na morzu ponad 10 miesięcy, przepłynie w tym czasie 33 tysiące mil morskich i odwiedzi 22 porty. Będzie reprezentował nasz kraj m.in. podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

  • ikonaOpublikowano: 04.05.2018 12:00
  • ikona

    Autor: Lechosław Dzierżak (l.dzierzak@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 04.05.2018 12:46
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Zobacz także

Najnowsze