Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły
Co nowego

Prezydent Gdyni o przyszłości samorządu

Jednym z gości wideodebaty „Rzeczpospolitej” będzie prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek

Jednym z gości wideodebaty „Rzeczpospolitej” będzie prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek

26.05.2020 r.

30 lat za nami – właśnie taką rocznicę świętuje polski samorząd. Dziennik „Rzeczpospolita” z tej okazji zaprasza samorządowców do debaty nad wszystkim tym, co kluczowe z perspektywy lokalnej społeczności. Swoimi spostrzeżeniami na temat przyszłości samorządu dzieli się także Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Dokładnie 27 maja minie trzydzieści lat od pierwszych wyborów do rad gmin, co oznacza okrągły jubileusz polskiego samorządu. W przeddzień tej rocznicy przedstawicieli lokalnych władz zaprosił do merytorycznej debaty dziennik „Rzeczpospolita”, zadając kluczowe na dziś pytanie: jaka przyszłość czeka polskie samorządy?

Odpowiedzi na to pytanie poszukają samorządowcy, wśród których znajdzie się także prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek. W wideodebacie redakcyjnej prezydent będzie wymieniał poglądy m.in. z prezydentem Wrocławia czy przedstawicielami Związku Miast Polskich. Poniżej pełna lista uczestników debaty:

  • Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni
  • Zygmunt Frankiewicz, prezes Związku Miast Polskich
  • Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia
  • Jan Olbrycht, poseł Parlamentu Europejskiego
  • Andrzej Porawski, dyrektor biura Związku Miast Polskich
  • Stanisław Jastrzębski, wójt gminy Długosiodło
  • Marta Majewska, burmistrz Hrubieszowa

Wideodebata rozpoczyna się o godzinie 11:00. Relacja na żywo na stronie internetowej Rzeczpospolitej – rp.pl – oraz na redakcyjnym kanale YouTube.