Co nowego

Prezydent Szczurek gościem programu Onet Opinie

Przy drewnianym stole siedzi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Na stole przed nim zadrukowane kartki a także sprzęt do łączenia się przez komunikatory wideo. Prezydent ubrany w szary garnitur, białą koszulę i szary krawat. W tle biała ścianka z napisami

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek był gościem programu Onet Opinie // fot. Paweł Kukla

24.11.2020 r.

Miasta w czasie pandemii były tematem rozmowy z prezydentem Gdyni Wojciechem Szczurkiem na łamach portalu Onet. Gościem Renaty Kim w programie Onet Opinie był również Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek był gościem Onetu we wtorek, 24 listopada. Rozmowa była poświęcona sytuacji samorządów w związku z koronawirusem. Prezydenci Gdyni i Białegostoku pytani byli o obszary, które dotknięte zostały kryzysem. Wśród zagadnień znalazły się m.in. te związane z budżetem, turystyką, transportem miejskim, a także sytuacją instytucji kultury czy szpitali.

- Robimy, co w naszej mocy, by mieszkańcy w jak najmniejszym stopniu odczuli skutki kryzysu związanego z pandemią. Otaczamy opieką grupy dotknięte kryzysem. Ten rok pokazał siłę wspólnoty. Opiekuńcza funkcja samorządu będzie elementem polityki miejskiej w 2021 roku. Mam nadzieję, że w Gdyni, która jest miastem prężnie rozwijającej się gospodarki, kryzys okaże się łagodniejszy niż w przypadku miast, które stawiają głównie na turystykę. Postaramy się robić, co w naszej mocy, pobudzamy gospodarkę i otaczamy opieką grupy dotknięte kryzysem - mówił prezydent Gdyni Wojciech Szczurek w programie Onet Opinie.Program transmitowany był na żywo za pośrednictwem internetowych kanałów Onetu. Nagranie do ponownego obejrzenia dostępne jest kanale youtube’owym Onetu.