Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
Co nowego

Radni przyjęli uchwałę o BO

Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę o Budżecie Obywatelskim

Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę o Budżecie Obywatelskim

Na środowej sesji (23.11) radni przyjęli uchwałę określającą wysokość środków, jaka zostanie przeznaczona na realizację zwycięskich projektów w Budżecie Obywatelskim w roku 2023. Do rozdysponowania będzie ponad dwanaście milionów złotych!

Jednym z punktów obrad listopadowej sesji Rady Miasta Gdynia był przyszłoroczny Budżet Obywatelski. Radni jednogłośnie podjęli decyzję o przyjęciu uchwały.

Warto podkreślić, że w BO2023 obowiązywać będzie dotychczasowy podział na projekty miejskie oraz projekty dzielnicowe. Pula miejska wynosi 1 583 690 zł, z kolei pula środków na projekty dzielnicowe to 8 022 710 zł. Łącznie to ponad dziewięć milionów złotych.
- W przyszłym roku gdynianki i gdynianie rozdysponują podczas głosowania na projekty ponad 12 milionów złotych, to kwota powiększona już o środki niewykorzystane w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, czyli na poczet tej edycji przechodzi 2,5 mln złotych - mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Dokładną kwotę samorząd poda jednak dopiero po 19 grudnia, do tego czasu rady dzielnic, ale także prywatni darczyńcy mogą bowiem składać deklaracje związane z dofinansowaniem realizacji następnych w kolejności projektów, na które zabrakło środków w puli danej dzielnicy.
- Choć do kolejnej edycji BO jeszcze trochę czasu, już dziś zachęcam do tego, by rozejrzeć się po najbliższej okolicy i pomyśleć o zgłoszeniu własnego projektu - dodaje Michał Guć.

Kalendarz Budżetu Obywatelskiego 2023 zostanie przyjęty zarządzeniem Prezydenta Gdyni.
Warto podkreślić, że w BO2022 wybrano do realizacji 84 projekty dzielnicowe oraz dwa projekty Klimatycznego Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu wzięło udział 20 331 osób, czyli 9,15 procent mieszkanek i mieszkańców Gdyni.

Była to już dziewiąta edycja Budżetu Obywatelskiego. Pierwsza edycja gdyńskiego BO odbyła się w 2014 roku. W siedmiu dotychczasowych edycjach gdynianie i gdynianki wskazali do realizacji 423 projekty.

  • ikonaOpublikowano: 25.11.2022 09:00
  • ikona

    Autor: Agata Gołąbek- Polus (a.golabek-polus@lis.gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 04.01.2023 09:44
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona

Najnowsze