Co nowego

„Razem przy popcornie” - seanse filmowe z Biblioteką Gdynia

Grafika promująca wydarzenie „Razem przy popcornie” // fot. facebook.com/BibliotekaGdynia

Grafika promująca wydarzenie „Razem przy popcornie” // fot. facebook.com/BibliotekaGdynia

02.08.2021 r.

Animacje i pokazy filmowe dla całej rodziny, a także seans z książką. W sierpniu miłośnicy kina i dobrej zabawy powinni się wybrać do Biblioteki z Pasją. Jej pracownicy przygotowali wydarzenie „Razem przy popcornie”. To włączające seanse filmowe dla każdego. Pokazy są darmowe, ale obowiązują zapisy.


Lubisz oglądać filmy animowane w rodzinnym gronie? A może liczysz na odrobinę wzruszeń? Jeśli tak, to Biblioteka Gdynia zaprasza. W co drugi wtorek sierpnia będzie organizować włączające seanse filmowe. Pokazy będą się odbywać w Bibliotece z Pasją (al. Zwycięstwa 96/98).

Co i kiedy będzie można obejrzeć?

3 sierpnia o godz. 18.00 zaplanowano familijny seans ze Spider-Manem. Animacja studia Marvel opowiada historię Milesa Moralesa. To nastolatek, którego ukąsił radioaktywny pająk. Od tego momentu chłopak odkrywa w sobie moce.

Kolejna okazja na udział w rodzinnym pokazie nadarzy się 17 sierpnia o godz. 18.00. Wtedy będzie można zobaczyć film „Ponyo”. To animacja studia Ghibli. Opowiada o przygodach małej rybki oraz pięcioletniego chłopca o imieniu Sosuke, który staje się jej najlepszym przyjacielem.

Ostatni pokaz odbędzie się 31 sierpnia o godz. 18.00. To seans z książką. Uczestnicy wydarzenia zobaczą bowiem ekranizację bestsellerowej, autobiograficznej książki Cheryl Strayed – „Dzika rzeka”. W roli głównej występuje Reese Witherspoon. To historia kobiety, która uświadamia sobie, że jej życie legło w gruzach. Wtedy wyrusza na samotną wyprawę przez Stany Zjednoczone. Wszystko po to, aby odnaleźć sens życia.

Wstęp na spotkania jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Chęć udziału w pokazach można zgłaszać na adres e-mail: pasja@bibliotekagdynia.pl.

Szczegółowe informacje znajdują się na Facebooku Biblioteki Gdynia.

Spotkania są realizowane w ramach projektu „Biblioteka dla każdego. Łódź, Gdynia, Kraków, Bergen – różne miasta, wspólna idea. Zwiększenie dostępu do kultury – modelowe rozwiązania polskie i norweskie”.