Co nowego

Razem w trudnych chwilach

zdj. ilustracyjne // pixabay

zdj. ilustracyjne // pixabay

21.01.2020 r.

Gdynia wyciąga pomocną dłoń dla wszystkich, którzy spotkali się z tematem śmierci samobójczej. Rodziny mogą skorzystać ze wsparcia w formie cyklicznych spotkań.

Rusza program „Kręgi na wodzie - widzę, rozumiem, działam”, który jest kierowany do rodzin dotkniętych problemem samobójstwa.

- Zapraszamy na cykl spotkań dla osób, które doświadczyły w swojej rodzinie śmierci samobójczej. Będziemy rozmawiali o tym, jak przetrwać ten trudny moment, trudny czas – mówi Beata Szadziul, naczelnik Wydziału Polityki Rodzinnej Urzędu Miasta Gdyni.

Celem całego programu jest stworzenie systemu wsparcia i działań profilaktycznych kierowanych do młodzieży, rodziców i specjalistów. Gdynia zaprasza wszystkie chętne osoby do udziału w spotkaniach grup samopomocowych wspieranych przez profesjonalistów.

Spotkania będą odbywać się cyklicznie, w ramach dwóch grup:

  • Grupa wsparcia dla rodzin, które doświadczyły śmierci samobójczej – spotkania w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 18:00 w Gdyńskim Centrum Aktywności Rodziny (ul. Świętojańska 1). Pierwsze spotkanie 6 lutego.
  • Grupa wsparcia dla rodzin osób po próbach samobójczych - spotkania w każdy trzeci czwartek miesiąca, godzina 18:00 w Gdyńskim Centrum Aktywności Rodziny (ul. Świętojańska 1. Pierwsze spotkanie 20 lutego.

Więcej informacji udzielają Koordynatorzy Programu:
  • Barbara Szymoniak-Wawrzyk (tel. 789 294 093)
  • Anna Andrzejewska-Cioch (tel. 789 294 073)