Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
Co nowego

Region Morza Bałtyckiego a reszta świata

Baltic region vs the world! // fot. Lechosław Dzierżak

Baltic region vs the world! // fot. Lechosław Dzierżak

W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni trwa spotkania reprezentantów województwa pomorskiego i z decydentami ze Szwecji. Przedstawiciele władz lokalnych i kluczowych przedsiębiorców dyskutują nad tym, co powinno się zrobić, aby rejon Morza Bałtyckiego był jeszcze bardziej atrakcyjny.
 
- Współpraca międzynarodowa nie jest żadną nowością, ale dziś chcemy na nią spojrzeć z nowej strony. Nie odkryty dotąd, wielki potencjał tkwi w wymianie miedzy regionami. Mogę śmiało powiedzieć, że z naszymi przyjaciółmi z Karlskrony znamy się dobrze i spotykamy bardzo często. Czas, by ta więź posłużyła szerzej, regionowi Blekinge oraz województwu pomorskiemu, a przede wszystkim by przełożyła się na realne korzyści biznesowe – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.
 
W spotkaniu biorą udział przedstawiciele szwedzkich i polskich przedsiębiorstw, portów morskich i lotniczych, firm transportowych, organizacji naukowych, badawczych i wspierających rozwój biznesu. Panele dyskusyjne dotyczą nie tylko podsumowanie dotychczasowych wspólnych osiągnięć, ale również ich rozwój i znalezienie nowych płaszczyzn współpracy.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 13.11.2018 14:20
  • ikona

    Autor: Lechosław Dzierżak (l.dzierzak@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 13.11.2018 14:27
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Najnowsze