Co nowego

Rockowa Gdynia wychodzi z podziemia

W piątek, 31 maja odbędzie się pierwsza edycja festiwalu Gdynia Rockz // fot. materiały prasowe

W piątek, 31 maja odbędzie się pierwsza edycja festiwalu Gdynia Rockz // fot. materiały prasowe

28.05.2019 r.

Hard rock, post-punk, metal, bass’n’roll czy art rock – to brzmienia, które będzie można usłyszeć w naszym mieście już w najbliższy piątek, 31 maja. Wtedy w Klubie Muzycznym Ucho odbędzie się pierwsza edycja Gdynia Rockz. To nowy festiwal muzyczny, który zrzesza lokalne zespoły rockowe z podziemia. Na scenie zagra pięciu wykonawców.
 
Miłośnicy undergroundowego rocka powinni 31 maja odwiedzić Gdynię. Czeka ich tu wieczór z mocnymibrzmieniem. Wszystko za sprawą festiwalu Gdynia Rockz, który odbędzie się w Klubie Muzycznym Ucho przy ul. św. Piotra 2.
 
Gdynia Rockz to zupełnie nowe wydarzenie na koncertowej mapie Polski. Najciekawsze gdyńskie i trójmiejskie zespoły undergroundowe spotkają się na jednej scenie – mówi Przemek Borkowski z Roadhog Booking, organizator festiwalu.
 
Na scenie będzie można usłyszeć pięć zespołów. Wystąpią: The Shipyard, Carnage, Hellvoid, Lady Killer oraz Cotard. Muzyczna podróż po rockowych dźwiękach z podziemia wystartuje o godz. 18.00.
 
Wpadajcie! Będzie ciekawie. Nie zabraknie fajnych dźwięków. Zaplanowaliśmy też wiele innych atrakcji. Zapraszamy wszystkich. Warto wspierać lokalne kapele – mówi Maksym Wiedemann, jeden z organizatorów festiwalu.


 
Wstęp na festiwal jest płatny. Bilety w przedsprzedaży w cenie 20 zł dostępne są w salonach uzywanamuzyka.pl (Gdynia Śródmieście, Gdańsk Wrzeszcz). W dniu koncertu będzie je można kupić za 25 złotych.
 
Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.
 

Więcej o wykonawcach


The Shipyard

Na początku zespół reprezentował post-punkowy sznyt. Obecnie grupie jest najbliżej do ostrego i przebojowego gitarowego crossover.


 

Carnage

Twórczość zespołu to metal okraszony rock’n’roll’ową zuchwałością i hard rock’owym pazurem. Stawiają na energię, dobrą zabawę i autentyczne podejście do muzyki. 


 

Hellvoid

Hellvoid to zespół, który składa się z wokalisty, perkusisty i dwóch basistów. Grają muzykę określaną jako bass' n'roll/dual bass doom. 


 

Lady Killer

Zespół z Gdyni, który łączy hard rock z unowocześnionym wyglądem lat 80-tych oraz nieprzeciętną energią na scenie.


 

Cotard

Cotard to gdyński zespół wykonujący depressive rock z elementami art rocka i muzyki filmowej. Ich twórczość nawiązuje do takich tematów jak dehumanizacja, Death Drive, odrealnienie czy perwersja.