Co nowego

Rok 2019 zaczyna się #wGdyni

Sprawdź, jak w tym roku będzie bawiła się Gdynia!

Sprawdź, jak w tym roku będzie bawiła się Gdynia!

28.12.2018 r.

Sylwester w Gdyni - na scenie wielkie gwiazdy, a na niebie zamiast fajerwerków pokaz laserowo-multimedialny. Gdynia przywita Nowy Rok w swoim stylu, czyli ekologicznie i alternatywnie. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę w bogatym programie miejskiego Sylwestra.

Ostatni dzień roku to dla jednych okres podsumowań, dla innych czas noworocznych postanowień, jednak dla wszystkich to przede wszystkim pretekst do hucznej zabawy. Sprawdź, jak w tym roku będzie bawiła się Gdynia!

Ørganek, Bovska, Vacos Malcolm, Kiev Office

Tradycyjnie na skwerze Kościuszki zobaczymy wielkie gwiazdy. Otwarcie bram zaplanowane jest na godz. 20.00, koncerty natomiast rozpoczną się chwilę po 21.00. Zaczniemy od osadzonych w postpunkowej tradycji, mocnych rockowych brzmień gdyńskiego zespołu Kiev Office. O godz. 21.35 sceną zawładnie egzotyczna i kolorowa Bovska, znana szerszej publiczności m.in. z utworów „Kaktus”, „Na niby” czy „Kimchi”. Stary rok pożegnamy w iście rockandrollowym stylu. To o godz. 22.45 za sprawą porywających gitarowych riffów i charakterystycznego męskiego wokalu, gwiazdy Męskiego Grania Tomasza Organka z zespolem. O godz. 23.50 złożymy życzenia noworoczne i wspólnie przywitamy nowy rok z prezydentem Gdyni Wojciechem Szczurkiem. Tuż po północy (godz. 00.15) sceną zawładnie, znany bywalcom trójmiejskich klubów elektroniczny duet Vacos Malcolm. Prowadzącym wieczór będzie dziennikarz muzyczny Kamil Wicik.Line-up

20.00 - otwarcie bramek,
21.00 - powitanie przez prowadzącego,
21.05 - Kiev Office,
21.35 - Bovska,
22.45 - Organek,
23.50 - życzenia noworoczne,
00.00 - wspólne witanie Nowego Roku,
00.15 - Vacos Malcolm.

Gdyński Sylwester online

Nie możesz być na skwerze Kościuszki ostatniego dnia roku? Dzięki transmisji online dostępnej na stronie gdynia.pl nic Cię nie ominie. Początek live stramingu o godz. 21.00.Dodatkowe atrakcje

Dla tęskniących za latem przewidziano „Żar Tropików”. Będzie to strefa spotkań, gdzie na leżakach i hamakach będzie można odpocząć i ogrzać się przy grzybkach grzewczych.

Nie zabraknie także bogatej oferty gastronomicznej. W tym roku potrawy z różnych zakątków świata będą serwowane prosto z foodtracków rozstawionych wzdłuż skweru Kościuszki. W alei foodtracków zadbamy także o ekologię. Stąd eko-rybki, czyli śmietniki do segregacji odpadów ustawione w strefie.

Najlepszy Sylwester to ten spędzony w gronie najbliższych. Rodzice, którzy zdecydują się spędzić ten wieczór z dziećmi mogą skorzystać ze specjalnej strefy rodzinnej. Gdzie oprócz animacji i kreatywnych zabaw będzie można pobrać opaski identyfikacyjne dla najmłodszych.

Warto przyjść z dziećmi na koncerty, jednak w tym przypadku powinniśmy pamiętać, aby zadbać o zabezpieczenie ich słuchu przy pomocy wygłuszających słuchawek.

Mapa wydarzenia, fot. materiały prasowe

Co nowego?

Gdynia jest miastem przyjaznym mieszkańcom, także tym czworonożnym. Właśnie z troski o zwierzęta, w tym roku huk fajerwerków zastąpi pokaz laserowo-multimedialny z oprawą dźwiękową. Tym samym Gdynia dołącza do miast w Polsce, które rezygnują ze sztucznych ogni w Sylwestra.

Uwaga kierowco

W związku z imprezą w okolicach skweru Kościuszki obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu.

  • Od godz. 8.00 27 grudnia zwężona zostanie jezdnia skweru Kościuszki w rejonie skrzyżowania z ul. Żeromskiego oraz na wysokości budynku Centrum Operacji Morskich Marynarki Wojennej RP. Zwężenie spowodowane będzie pracami montażowymi sceny oraz zaplecza technicznego imprezy. Jezdnia pozostanie zwężona do godz. 9.00 3 stycznia.
  • Od północy z 30 na 31 grudnia do godz. 9.00 1 stycznia wyłączony z ruchu zostanie skwer Kościuszki od ul. Waszyngtona do ul. Świętojańskiej (w kierunku ul. 10 Lutego) oraz od ul. Świętojańskiej do ul. Borchardta (w kierunku al. Jana Pawła II), łącznie z jezdniami bez przejazdu przebiegającymi wzdłuż budynków nr 14-26 i nr 13-19).
  • Od północy z 30 na 31 grudnia do godz. 2.00 w nocy 1 stycznia wyłączony z ruchu zostanie odcinek ul. Żeromskiego pomiędzy ul. Pułaskiego a skwerem Kościuszki.
  • 31 grudnia na skwerze Kościuszki oraz na odcinku ul. Żeromskiego od skrzyżowania z ul. Pułaskiego do skweru Kościuszki obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania. Pozostawione w tym miejscu pojazdy mogą zostać odholowane.
Wszystkich kierowców prosimy o dostosowanie się do zmienionej organizacji ruchu oraz do poleceń wydawanych przez Policję, Straż Miejską i członków służby porządkowej organizatora.

  • W związku z imprezą w okolicach skweru Kościuszki obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu, fot. materiały prasowe ZDiZ w Gdynia
  • W związku z imprezą w okolicach skweru Kościuszki obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu, fot. materiały prasowe ZDiZ w Gdynia
  • W związku z imprezą w okolicach skweru Kościuszki obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu, fot. materiały prasowe ZDiZ w Gdynia