Co nowego

Rozbudowujemy ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego!

Rozbudowa ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego, fot. Dzielnice#wGdyni

Rozbudowa ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego, fot. Dzielnice#wGdyni

06.10.2020 r.

Miasto ogłosiło przetarg na realizację jednej z najważniejszych inwestycji dla północnych dzielnic Gdyni. Wyłoniony wykonawca, na podstawie dostarczonej dokumentacji projektowej, kompleksowo rozbuduje ten newralgiczny odcinek drogowy.

– Kolejna ważna dla północnych dzielnic Gdyni inwestycja wchodzi w fazę realizacji. Rozbudowa ulicy Kwiatkowskiego, wiadukt drogowy w ciągu ulicy Puckiej, stworzenie nowego układu drogowego przy ul. Płk. Dąbka - to inwestycje, które zmienią oblicze dzielnic północnych w obszarze komunikacyjnym i znacząco wpłyną na komfort życia mieszkańców. Połączenie wszystkich zaplanowanych prac pozwoli na osiągnięcie efektów, które będą zauważalne dla wszystkich uczestników ruchu – mówi Wojciech Szczurek, prezydent miasta Gdyni.

W ramach inwestycji nastąpi poszerzenie ulicy Eugeniusza Kwiatkowskiego - do skrzyżowania z ulicą płk. Dąbka - do czterech pasów. Wybudowane zostaną: jednostronna droga rowerowa o szerokości 2,5 metra, buspasy dla transportu zbiorowego oraz chodniki dla pieszych. W ramach prac zaplanowano również przebudowanie skrzyżowania z ulicą Podgórską. Zmodernizowana będzie też kanalizacja deszczowa, a całość dopełni nowoczesne oświetlenie w technologii LED, nasadzenia zieleni i mała architektura. 

Rozbudowa ul. Kwiatkowskiego - na odcinku od ul. płk. Dąbka do ul. Unruga - to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji drogowych na północy naszego miasta. Prace projektowe pozwoliły przygotować rozwiązanie, które sprosta dynamicznemu rozwojowi aglomeracji miejskiej w tym kierunku. Inwestycje zrealizujemy kompleksowo, wraz z całościową przebudową infrastruktury podziemnej, w tym kanalizacji deszczowej. Ponadto proces przygotowania inwestycji nie należał do prostych. Zależało nam na wsparciu transportu publicznego - w ramach tego na ulicy Kwiatkowskiego pojawią się buspasy - a także na połączeniu kolejnych elementów: zwiększenia jakości transportowej przy jednoczesnym stworzeniu przestrzeni bezpiecznej i przyjaznej dla mieszkańców dzielnic – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Rozbudowa ul. Kwiatkowskiego - na odcinku od ul. płk. Dąbka do ul. Unruga - to inwestycja drogowa, która znacząco wpłynie na komfort i czas dojazdu do domów tysięcy mieszkańców Gdyni i gmin ościennych. W życie wejdzie szereg rozwiązań, które zostały uwzględnione już na etapie projektowym.
 
Na oferty wykonawców miasto czeka do 10 listopada. Szczegóły w Biuletynie Informacji Publicznej.


  • Rozbudowa ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego, mat. Biuro Projektowe
  • Rozbudowa ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego, mat. Biuro Projektowe
  • Rozbudowa ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego, mat. Biuro Projektowe