Co nowego

Rozlicz PIT w Gdyni!

Rozlicz PIT w Gdyni 2018 // fot. materiały prasowe

Rozlicz PIT w Gdyni 2018 // fot. materiały prasowe

12.02.2018 r.

Akcja „Rozlicz PIT w Gdyni” ma zachęcić mieszkańców do rozliczania swojego podatku dochodowego w mieście, w którym mieszkają, a niekoniecznie są zameldowani i uświadomić im, jakie realne korzyści dla nich oraz miasta wynikają z tego działania. Przekazując część swojego podatku na transport i komunikację, oświatę i wychowanie, ochronę środowiska, sport i kulturę, rewitalizację zabytków, pomoc społeczną, bezpieczeństwo i porządek publiczny, rozwój infrastruktury i ochronę zdrowia, mieszkańcy mogą mieć znaczny wkład finansowy w rozwój miasta, w którym żyją. Dodatkowo każdy, kto w tym roku rozliczy swój podatek w Gdyni, może wziąć udział w loterii.

Dla każdego dynamicznie rozwijającego się miasta bardzo istotne jest budowanie trwałych relacji z jego mieszkańcami. Dzieje się to m.in. poprzez meldowanie się w miejscu stałego zamieszkania, ale i rozliczanie podatku w mieście, w którym się mieszka. Więcej osób rozliczających podatek PIT na terenie Gdyni to więcej inwestycji i lepiej funkcjonujące miasto.

Rozlicz PIT w Gdyni

Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania to jeden z kluczowych elementów zasilających budżet miasta. Aż 37% podatku płaconego przez mieszkańców do urzędu skarbowego wraca do gminy, która została wskazana jako miejsce zamieszkania i nie jest to w żaden sposób powiązane z meldunkiem. Wiele osób jest przywiązanych do miejsca, w którym zawsze składało PIT, pomimo tego, że od krótszego czy dłuższego czasu zamieszkuje w nowym miejscu.

– Wśród mieszkańców Gdyni jest coraz więcej osób, które przeprowadziły się z różnych zakątków Polski, wybierając nasze miasto jako swoje wymarzone miejsce do życia. Chcemy, aby razem z nami budowali i rozwijali Gdynię. Każda z osób, która rozliczy podatek w gdyńskim urzędzie skarbowym, dołoży cegiełkę, dzięki której miasto od lat jest wskazywane jako jedno z najatrakcyjniejszych miejsc do życia w Polsce, będzie dalej zapewniało najwyższe standardy swoim mieszkańcom – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.


  
Aby płacić podatki w Gdyni, nie trzeba być tutaj zameldowanym. Wystarczy tu mieszkać.
Zgodnie z przepisami prawa miejscem rozliczania się osoby fizycznej z podatku (PIT) jest Urząd Skarbowy w mieście zamieszkania (nie zameldowania) podatnika w ostatnim dniu roku podatkowego. Jeżeli zatem ktoś mieszka w Gdyni, mimo że nie jest tu zameldowany, może płacić swoje podatki w jednym z Urzędów Skarbowych w Gdyni.

Kwota wpływająca do miejskiego budżetu od 1 osoby rozliczającej podatek PIT na terenie Gdyni to średnio ponad 2 tys. zł. Zaledwie 2000 osób może dać ponad 4 miliony wpływu do budżetu.
 
Rozlicz PIT w Gdyni i wygraj w loterii

Loteria skierowana jest do wszystkich pełnoletnich mieszkańców Gdyni, którzy rozliczając swój podatek dochodowy za 2017 rok, wskażą w deklaracji podatkowej gdyński adres zamieszkania i złożą deklarację w jednym z dwóch gdyńskich Urzędów Skarbowych (w dowolny, przewidziany prawem sposób).
 
Na uczestników Loterii czekają atrakcyjne nagrody:

– samochód osobowy marki TOYOTA YARIS, 5-drzwiowy Active Hybryd
– dwa rowery miejskie Baltica Bicycles, typ Baltica Gdynia
– siedem karnetów 4-dniowych na festiwal Open’er Festival 2018
 
Loteria startuje 1 marca 2018, rejestracja potrwa do 10 maja na stronie www.pitwgdyni.pl

  • Plakat "Rozlicz PIT w Gdyni"