Co nowego

Rusza akcja „Z miłości do Gdyni”. Głosuj na Bohatera Gdyni.

Zapraszamy do udziału w akcji społecznej

Zapraszamy do udziału w akcji społecznej "z miłości do Gdyni", w której wspólnie wybieramy Bohaterkę lub Bohatera Gdyni, mat. własne Klif

07.11.2019 r.

„Z miłości do Gdyni” to tytuł akcji społecznej, w wyniku której wyłoniony zostanie Bohater lub Bohaterka Gdyni. Wspólnie z Muzeum Miasta Gdyni, redakcją największego tytułu prasowego na Pomorzu i Galerią Klif zapraszamy wszystkich mieszkańców do niecodziennego plebiscytu. Każdy może zaproponować osobę, która zasługuje według niego na zaszczytny tytuł ”Bohatera Gdyni”, a kapituła, w której znajdą się przedstawiciele samorządu gdyńskiego oraz Muzeum Miasta Gdyni wyłoni dziesięciu laureatów, w tym zwycięzcę rywalizacji. Poznamy go podczas uroczystej gali 15 grudnia 2019 roku, zorganizowanej w Galerii Klif.

Szukamy osób nietuzinkowych, biorących sprawy w swoje ręce, odnoszących sukcesy w swojej dziedzinie i jednocześnie dzielących się z innymi swoją wiedzą, czasem, pomysłami. Bohater Gdyni to osoba odważna i bezkompromisowa, inspirująca innych do działania. Jest jeszcze jeden warunek, najważniejszy - jest nim miłość do Gdyni wyrażająca się w poznawaniu i propagowaniu jej dziejów, budowaniu jej przyszłości, poszanowaniu jej środowiska i rozwijaniu społeczności lokalnej.

Z miłości do Gdyni

- To wspaniała inicjatywa i jestem przekonany, że wybór nie będzie łatwy. Gdynia ma wspaniałych mieszkańców, aktywnie włączających się w życie miasta i je współtworzących. Cieszę się, że Galeria Klif w taki właśnie sposób postanowiła podkreślić  swoje związki z naszym miastem  i bardzo mi się ten pomysł spodobał. Już teraz zapraszam wszystkich do aktywnego włączenia się i do zgłaszania swoich faworytów – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, honorowy patron plebiscytu. 

- Aby uczcić szczególną relację z Gdynią, Galeria Klif wraz z mieszkańcami miasta uhonoruje Bohaterkę lub Bohatera Gdyni, którzy swoją działalnością społeczną lub zawodową w szczególny reprezentują Gdynię i jej niepowtarzalny charakter. Wiemy, że są wśród nas „cisi” bohaterowie. Szukamy tych, którzy bez wahania służą innym, dzielą się swoim czasem, inspirują, są odważni i nietuzinkowi, tworzą nową wartość dla innych, także w biznesie. I nade wszystko ukochali swoje miasto. W wyłonieniu zwycięzcy będzie nam pomagać największy lokalny tytuł - „Dziennik Bałtycki” i  miasto Gdynia – mówi Mariola Rogóż, dyrektor Galerii Klif.

Zasady głosowania 

Plebiscyt, który swoim honorowym patronatem objął Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, ma kilka etapów. Zgłoszeń kandydatów będzie można dokonać za pomocą specjalnego formularza i może to zrobić każdy, kto ukończył 18 lat i uzyskał zgodę swojego kandydata. Można też zgłosić samego siebie.
  • Termin przesyłania zgłoszeń upływa 26 listopada.
  • Głosowanie internetowe, które jest całkowicie bezpłatne, trwa od 27 listopada do 8 grudnia 2019 r. (niedziela) włącznie. Zagłosować można przez maksymalnie 5 kliknięć dziennie z jednego numeru IP - przez cały okres trwania głosowania.
  • Zaproś do udziału w konkursie swoją rodzinę, przyjaciół i znajomych, w końcu wybieramy prawdziwą Bohaterkę/Bohatera Gdyni!
  • Kapituła Konkursu dokona wyboru 10 Laureatów konkursu, w tym zwycięzcy.

Rowerowa promocja akcji na ulicy 10 Lutego w Gdyni, fot. G. Pilarczyk

Łączna pula nagród to ponad 10.000 zł:

  • Zwycięzca: Bohaterka/Bohater Gdyni otrzyma Kartę Zakupową do Galerii Klif o wartości 5.000 zł.
  • Osoba, która zdobędzie największą liczbę głosów w głosowaniu internautów, otrzyma  Nagrodę Publiczności- Kartę Zakupową do Galerii Klif o wartości 2.000 zł.
  • Wielkie Wyróżnienie – ta osoba otrzyma Kartę Zakupową o wartości 1000 zł.
  • 7 Wyróżnień – każdy otrzyma Kartę Zakupową do Galerii Klif o wartości 300 zł.
Karta Zakupowa pozwala na zrobienie dowolnych zakupów we wszystkich sklepach Galerii Klif, bez względu na asortyment - na kwotę, na którą opiewa. 

Już dzisiaj zapraszamy na uroczystą Galę w Galerii Klif, połączoną z wręczeniem nagród 15 grudnia. Będzie ona okazją do poznania wszystkich wyróżnionych, a przede wszystkim pogratulowania Bohaterce/Bohaterowi Gdyni.

Więcej w regulaminie.