Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
Co nowego

Ruszył nabór do programu bezpłatnych badań termowizyjnych budynków mieszkalnych

Mieszkańcy Gdyni mogą skorzystać z możliwości darmowego badania termowizyjnego, mat. prasowe

Mieszkańcy Gdyni mogą skorzystać z możliwości darmowego badania termowizyjnego, mat. prasowe

23.09.2022 r.

Wystartowała tegoroczna edycji programu „Termowizja, czyli jak uszczelnić domowy budżet – edycja VI”. Właściciele, zarządcy oraz administratorzy budynków mieszkalnych mogą zgłaszać swoje nieruchomości do udziału w projekcie.

 
Diagnostyka termowizyjna budynków polega na obrazowaniu kamerą na podczerwień budynków zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz. Takie badanie pozwala na wykrycie wad konstrukcyjnych, wskazanie nieszczelnych okien i ram okiennych, źle izolowanych ścian, podłóg czy drzwi.
 
- Serdecznie zapraszam zainteresowanych mieszkańców Gdyni do udziału w całkowicie bezpłatnym badaniu termowizyjnym. To już szósta edycja, szczególnie ważna w czasach, gdy oszczędność na energii może mieć istotny wpływ na budżet naszych gospodarstw domowych. Dzięki bezpłatnemu  badaniu możemy odkryć miejsca, przez które z naszych domów ucieka ciepło i tym samym zyskamy świadomość, co należy naprawić, by ogrzewać wnętrze efektywniej i taniej - zachęca Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. Rozwoju
 
Zgłoszenia są przyjmowane są wyłącznie online za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego TUTAJ w dniach 23-30 września 2022 r.

Szczegółowych informacji udziela Samodzielny Referat ds. Energetyki Urzędu Miasta Gdyni. Pytania można kierować na adres email: ref.energetyki@gdynia.pl.
 
Tegoroczna edycja zakłada przebadanie łącznie 100 budynków wielorodzinnych i jednorodzinnych położonych na terenie Gdyni i realizowana jest w partnerstwie z PGE Energia Ciepła S.A. i OPEC Sp. z o.o. Badania przeprowadzane będą zimą, od 1 listopada 2022 do końca lutego 2023 roku. 
 
Serdecznie zapraszamy do udziału!