Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
Co nowego

Ruszyła rekrutacja do szkół średnich

Testy gimnazjalne odbyły się w kwietniu // fot. Kamil Złoch

Testy gimnazjalne odbyły się w kwietniu // fot. Kamil Złoch

Ruszyła rekrutacja do gdyńskich szkół średnich. Na mapie Gdyni znajdziemy 14 publicznych liceów ogólnokształcących i 8 zespołów szkół technicznych, w tym trzy Centra Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego. W wyborze może pomóc gdyński informator dla gimnazjalistów. Rekrutacja trwa do 20 czerwca.
 
- Oferta  gdyńskich  szkół  jest  wszechstronna  i  różnorodna,  a  co  najważniejsze, dostosowana  do  oczekiwań  młodzieży  oraz  potrzeb  stale  zmieniającego się i wymagającego rynku pracy. Jesteśmy przekonani, że każdy z Was znajdzie w gdyńskiej szkole klasę o wymarzonym profilu i zawodzie, w której nauka będzie  kolejnym szczeblem do realizacji planu, jakim jest zdobycie upragnionego zawodu – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. edukacji i zdrowia.
 
Gimnazjaliści z klas III rozpoczęli intensywne przygotowania do wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. Aby ułatwić im podjęcie tej ważnej decyzji, stworzony został informator, z którego swobodnie można korzystać także na urządzeniach mobilnych.

Rekrutacja do gdyńskich  szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2018/2019 przeprowadzona jest w formie elektronicznej, do 20 czerwca. Kandydat rejestruje się w systemie na stronie: www.nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat spoza Gdyni zakłada indywidualne konto dostępu do systemu (samodzielnie lub z pomocą szkoły pierwszego wyboru), a następnie wprowadza swoje dane osobowe.

Informacje dotyczące oferty edukacyjnej, etapów rekrutacji, terminów czy sposobu przeliczania ocen na punkty, znaleźć można w wydanym Informatorze o gdyńskich szkołach ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2018/2019, który dostępny jest w wersji papierowej w Wydziale Edukacji przy ul. Śląskiej 35-37 (pokój C102, I piętro) lub na stronie: Gdynia.pl oraz na Facebooku Gdynia edukacyjna.


  • ikonaOpublikowano: 14.05.2018 09:15
  • ikona

    Autor: Lechosław Dzierżak (l.dzierzak@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 14.05.2018 09:57
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Najnowsze