Co nowego

Ruszyła wymiana ławek na bulwarze Nadmorskim

trwa wymiana ławek na Bulwarze Nadmorskim, ławka na tle morza, demontaż ławek, samochód

Trwa wymiana ławek na bulwarze Nadmorskim // fot. ZDiZ

22.12.2022 r.

Dziś zakończył się demontaż ławek na bulwarze Nadmorskim. W najbliższym czasie w ich miejsce zostaną zamontowane nowe elementy małej architektury. Zmiany zajdą również w dzielnicach Gdyni.

– W ramach zadania z Budżetu Obywatelskiego na bulwarze Nadmorskim w Gdyni, na odcinku między plażą miejską a aleją Piłsudskiego, ustawimy 100 nowych ławek. Ich montaż rozpocznie się tuż po świętach Bożego Narodzenia – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Na zlecenie Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni na bulwarze Nadmorskim ustawionych zostanie 100 ławek betonowo-drewnianych. Część z nich (około 30 szt.) będzie posiadać podłokietniki, tym samym będą one przystosowane do potrzeb osób starszych i osób z niepełnosprawnościami.

– Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni zakupił również około 40 szt. nowych ławek metalowo-drewnianych, które zostaną ustawione na terenie gdyńskich dzielnic. Przy sprzyjających warunkach pogodowych, montaż nowych elementów małej architektury w dzielnicach rozpocznie się w nowym roku – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Nowe ławki pojawią się między innymi na terenie Orłowa, Wzgórza św. Maksymiliana, Pogórza czy Babich Dołów. Zadanie będzie finansowane ze środków Rad Dzielnic, które wskazały lokalizacje.