Co nowego

ScienceCom w EXPERYMENCIE

ScienceCom - plakat

ScienceCom - plakat

09.11.2019 r.

Uważasz jakąś dziedzinę nauki za fascynującą, ale kiedy o niej opowiadasz ludzie patrzą na ciebie dziwnie? A może prowadzisz projekt naukowy, ale nie potrafisz przekonać partnerów, że jest ważny? Lub wręcz przeciwnie – zajmujesz się biznesem lub przemysłem, poszukujesz ciekawych i nowatorskich rozwiązań, ale wszelkiego rodzaju komunikacja ze środowiskami naukowymi to ciągnące się godzinami nudne spotkania, z których nic nie wynika? Mamy przeczucie, że ScienceCom pomoże ci rozwiązać twój problem. Pierwsza edycja odbędzie się w dniach 22-23 listopada.

 
Na całym świecie dziedzina, jaką jest Science Communication, czyli komunikowanie nauki, została nie tylko doceniona, ale wręcz uznana za niezbędną dla współczesnej ekonomii. Jej zadanie jest proste – ma sprawić, że ludzie zaczną naprawdę rozumieć, co dzieje się w zaciszu laboratoriów i gabinetów naukowców i jaką wagę mają ich prace. Jej efekty nie dotyczą pompowania ego naukowców, a są znacznie bardziej praktyczne. Większe zrozumienie nauki sprawia, że łatwiej jest pozyskać granty, skomercjalizować projekt, a także przynosi znaczne korzyści społeczne. Naukowcy na całym świecie uczą się komunikacji, by móc sprawnie i w przyjazny sposób opowiadać o tym, co ważne.

W Polsce Science Communication wciąż niestety raczkuje. Nasz festiwal ScienceCom to zmieni. Dlaczego zatem uznaliśmy, że będzie to jednocześnie festiwal kół naukowych? Bo to tam wykuwają się przyszłe kadry zespołów naukowych, tam powstają pierwsze naukowe projekty, tam też po raz pierwszy pojawia się problem niezrozumienia przez inne branże. Podczas pierwszej edycji ScienceCom sprawdzimy, z jakim poziomem komunikacji nauki mamy do czynienia. Członkowie zaproszonych kół naukowych będą opowiadali o sobie i swoich projektach na wiele sposobów. Będą musieli zainteresować swoją dziedziną publiczność Centrum Nauki EXPERYMENT poprzez naukowe stoiska, pokazy i w ramach otwartych warsztatów. Zetkną się także z przedstawicielami świata biznesu i przemysłu, którzy opowiedzą o komunikacji ze swojej perspektywy. Nie zabraknie zajęć dla samych studentów, które pomogą im zrozumieć na czym polega skuteczna komunikacja nauki i jak wytworzyć odpowiednią społeczność wokół własnego projektu.

Pierwsza edycja ScienceCom będzie pełna naukowego zapału. Do dyspozycji kół naukowych będzie scena EXPERYMENTU, na której przedstawiać będą swoje naukowe show. Nie zabraknie także naukowego stand-upu, ale i poważniejszych form – prelekcji i wykładów, zarówno dla studentów i członków środowiska akademickiego, jak i dla odwiedzających Centrum Nauki EXPERYMENT gości. A odwiedzić nas w te dni będzie warto, bowiem bilety na wystawę, na której odbywać się w tym czasie będzie ScienceCom, dostępne będą w ramach Weekendu za pół ceny – zaledwie za 10 zł!

ScienceCom - Festiwal kół naukowych i środowisk akademickich
22-23 listopada, Centrum Nauki EXPERYMENT

ScienceCom – formuła:
22 listopada - DZIEŃ OTWARTY - aktywności prowadzone przez koła naukowe dla publiczności, wieczorna integracja.
23 listopada - DZIEŃ BRANŻOWY - prezentacja osiągnięć, szkolenia, spotkania z biznesem.

Patroni medialni ScienceCom: Trójmiasto.pl, Radio Gdańsk, FamilyTime.pl, Wyborcza.pl Trójmiasto, Magazyn Together
 
Szczegółowe informacje i zapisy na warsztaty:
http://bit.ly/ScienceComFest

ScienceCom
Festiwal kół naukowych
Centrum Nauki EXPERYMENT
22-23 listopada 2019
Bilety: 10 zł

  • ScienceCom - plakat