Co nowego

Zawalcz o Puchar Gdyni w stylu marynarskim

Siedem etapów do zdobycia Pucharu Gdyni // fot. Adrian Sosnowski, archiwum Puchar Gdyni

Siedem etapów do zdobycia Pucharu Gdyni // fot. Adrian Sosnowski, archiwum Puchar Gdyni

Znamy już terminy siedmiu etapów Pucharu Gdyni w biegach młodzieżowych. W tym roku biegi odbędą się w dzielnicach: Witomino Leśniczówka, Cisowa, Orłowo, Kamienna Góra, Dąbrowa i Karwiny. Organizatorami poszczególnych etapów są rady dzielnic, a start osób niepełnoletnich jest bezpłatny, wymagana jest rejestracja.
 
Impreza ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia u najmłodszych gdynian i ich integracji. Biegom towarzyszą festyny rodzinne lub wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku.
 
- W tym roku przygotowaliśmy razem z gdyńskim radami dzielnic 7 biegowych etapów na których najmłodsi fascynaci biegów będą mogli sprawdzić się na specjalnie przygotowanych dla nich dystansach. Puchar Gdyni to cykl imprez dla dzieci, w którym każdy może wziąć udział zupełnie bezpłatnie, powalczyć o puchary, wziąć udział w losowaniu nagród i oczywiście na mecie otrzymać pamiątkowy medal. Nie ma tu dolnych ograniczeń wiekowych, najmłodsi zawodnicy mają nawet dwa latka, a ci jeszcze młodsi mogą wystartować wraz z rodzicami. Co ważne, tego typu inicjatywy uczą dzieci zabawy poprzez sport i przyzwyczajają je do zdrowego i aktywnego stylu życia, który w przyszłości może tylko procentować – mówi Adrian Sosnowski, organizator biegów. - Ta edycja Pucharu Gdyni będzie jeszcze ciekawsza niż poprzednie, ponieważ cała będzie przygotowana w stylu marynarskim, nawet poszczególne starty będą nazywały się startami majtka, startami marynarza, admirała itd. – wymienia.
 
Pierwszy etap odbędzie się na Witominie. Dzieci i młodzież będzie miała do pokonania malowniczą trasę zlokalizowaną na terenie otulających dzielnice lasów. Etapy odbywać się będą na dzielnicowych obiektach sportowych, leśnej polanie, parku, czy na samej plaży.
 
- Biegi organizujemy co roku i cieszą się one coraz większym zainteresowaniem wśród najmłodszych mieszkańców naszej dzielnicy. Przy układaniu trasy wykorzystujemy walory naszej dzielnicy. Start odbywa się na granicy lasu i trasa przebiega po ścieżkach, na których na co dzień przez cały rok roi się od biegaczy – mówi Marek Szymański, przewodniczący zarządu Dzielnicy Witomino Leśniczówka.
 
W tegorocznych biegach przygotowano więcej kategorii wiekowych niż we wcześniejszych edycjach. Maluchy i młodzież będą mogły startować i rywalizować z rówieśnikami na tym samym poziomie rozwoju fizycznego. Dzisiaj przedstawiamy daty poszczególnych etapów. Warto je sobie zarezerwować w swoim kalendarzu i już zacząć trenować, aby w tym roku zawalczyć o Puchar Gdyni 2018.
 
- Po zakończeniu etapu Pucharu Gdyni na naszej dzielnicy zapraszamy wszystkich mieszkańców na festyn rodzinny. Wspólnie przygotowujemy szereg ciekawych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Będzie można pobawić się i potańczyć – mówi Jerzy Drela, przewodniczący zarządu dzielnicy Cisowa.
 
Etapom w Cisowie i na Kamiennej Górze towarzyszyć będzie festyn rodzinny, a Rady Dzielnic na Karwinach, Dąbrowie i w Cisowej przygotowały dodatkowo wyścigi i przejazdy rowerowe, na których młodzież może rozwijać swoje pasje rowerowe.

Harmonogram biegów młodzieżowych – Puchar Gdyni 2018

22.04 - Witomino Leśniczówka
27.05 - Cisowa
17.06 - Orłowo
24.06 - Kamienna Góra
08.09 - Dąbrowa I
14.10 - Karwiny
17.11 - Dąbrowa II

Imprezy towarzyszące:
 
29.04 - Wyścig rowerowy - Karwiny
19.05 - Wyścig rowerowy - Dąbrowa
24.06 - Przejazd rowerowy - Cisowa I
30.09 - Przejazd rowerowy - Cisowa II

Zapisy odbędą się za pośrednictwem strony www.puchargdyni.pl

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 14.02.2018 07:23
  • ikona

    Autor: Lechosław Dzierżak (l.dzierzak@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 14.02.2018 13:36
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Najnowsze