Co nowego

Skatepark w Parku Kilońskim otwarty

W skateparku zamontowano bank ramp, funbox z grindboxem oraz poręczą, quarter pipe, grindbox oraz poręcz prostą // fot. M. Urbaniak/gdyniasport.pl

W skateparku zamontowano bank ramp, funbox z grindboxem oraz poręczą, quarter pipe, grindbox oraz poręcz prostą // fot. M. Urbaniak/gdyniasport.pl

02.02.2023 r.

Nowoczesny skatepark w chylońskim parku oddany do użytku. Entuzjaści jazdy na desce, hulajnodze, rolkach czy BMX-ie mogą już korzystać z obiektu, który zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020.


Tony Hawk, Bam Margera czy Rodney Mullen – tych nazwisk fanom skateboardingu przedstawiać nie trzeba. Być może już wkrótce, dzięki najnowszej inwestycji realizowanej przez Gdyńskie Centrum Sportu, następców ich talentu szukać będzie można w Parki Kilońskim.

– Gdynia konsekwentnie tworzy infrastrukturę przeznaczoną dla miłośników jazdy na deskorolce i rolkach. Dzięki projektowi Budżetu Obywatelskiego powstał kolejny skatepark, który pomoże w rozwoju młodych talentów, takich jak Zuza Bone. Nasza 18-letnia mistrzyni kraju jest bliska wyjazdu na igrzyska olimpijskie do Paryża. Miejmy nadzieję, że jej śladami podążać będzie kolejne pokolenie gdyńskim sportowców – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.


Na istniejącej asfaltowej nawierzchni położona została płyta betonowa o powierzchni 444 m², do której zainstalowano specjalne wyposażenie umożliwiające miłośnikom sportów ekstremalnych wykonywanie sportowych ewolucji. Są to bank ramp, funbox z grindboxem oraz poręczą, quarter pipe, grindbox oraz poręcz prosta.

Inwestycję uzupełniają elementy tzw. małej architektury: ławki, kosze na śmieci oraz tablica informacyjna z regulaminem.
– To inwestycja wybrana przez mieszkańców, dla mieszkańców i kolejny skatepark w naszym mieście – komentuje Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – Od 2014 roku gdynianie mogą korzystać z jednego z największych i najnowocześniejszych w północnej Polsce obiektów tego typu zbudowanego na Skwerze Sue Ryder. Zwolennicy widowiskowych ewolucji do dyspozycji mają także skatepark zlokalizowany na skwerku im. Ireny Kwiatkowskiej 9 na Obłużu oraz pod Estakadą Kwiatkowskiego na Leszczynkach.

Autorem zwycięskiego projektu w BO, na który oddano 536 głosów, był Marcin Krzysica. Koszt robót budowlanych wykonywanych przez firmę HYDRO-MAG Sp. z o.o. z Garcza wyniósł ostatecznie 270 553,69 zł.

grafika promująca BO 2023

Trwa okres składania wniosków do gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2023, w którym do rozdysponowania jest łącznie aż 11 734 360 złotych. Można jest składać do 20 lutego. Pozytywnie zweryfikowane wnioski zostaną poddane pod głosowanie, które odbędzie się we wrześniu. br. Szczegóły dostępne są na stronie www.bo.gdynia.pl.

  • Skatepark w Parku Kilońskim // fot. M. Urbaniak/gdyniasport.pl
  • Skatepark w Parku Kilońskim // fot. M. Urbaniak/gdyniasport.pl