Co nowego

Śniadanie wielkanocne dla samotnych i potrzebujących

Wielkanocne śniadanie w Gdyni to okazja dla osób samotnych i bezdomnych na spotkanie przy świątecznym stole, fot. Dawid Linkowski

Wielkanocne śniadanie w Gdyni to okazja dla osób samotnych i bezdomnych na spotkanie przy świątecznym stole, fot. Dawid Linkowski

15.04.2019 r.

W Święta Wielkanocne nikt nie może być sam, jednak nie wszyscy mają szansę na spędzenie tego wyjątkowego czasu w rodzinnej atmosferze. Specjalnie dla nich przygotowywane jest śniadanie wielkanocne, podczas którego samotni i potrzebujący gdynianie mogą wspólnie spędzić uroczyste chwile. Odbędzie się ono w niedzielę, 21 kwietnia, o godz. 8.00 w dolnym kościele oo. Franciszkanów. Życzenia złoży prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Gdyńskie śniadanie wielkanocne dla samotnych i potrzebujących to już tradycja. We wspólnym świętowaniu uczestniczy zwykle blisko 1000 osób, ale miejsca nie zabraknie dla nikogo. Na wielkanocnym stole pojawią się tradycyjne świąteczne potrawy.W przygotowaniach do śniadania pomagają wolontariusze. To harcerze z gdyńskiego hufca ZHR, Centrum Aktywności Seniora, Caritas, a także inne osoby, które zadeklarują swoją pomoc.

Goście wielkanocnego śniadania nie wyjdą z pustymi rękami. Każdy potrzebujący otrzyma paczkę, która dodatkowo osłodzi mu świąteczny czas.