Co nowego

Sprawdź, co podarowała ziemia

Na tle tablicy ze zdjęciami laureatów konkursu Gdynia w Kwiatach stoją mężczyzna i kobieta w regionalnych, kaszubskich strojach

„Dary Ziemi” to targi i kiermasz lokalnych, ekologicznych produktów, ale także regionalne akcenty, fot. Anna Rezulak

26.09.2020 r.

To prawdziwe święto plonów i ekologicznej żywności w samym środku trójmiejskiej aglomeracji. W parku w gdyńskich Kolibkach przez weekend goszczą „Dary Ziemi”, czyli popularne plenerowe targi zdrowej i naturalnej żywności. Dodatkowo w sobotę uhonorowano laureatów tegorocznej edycji „Gdyni w kwiatach”.


Dary Ziemi do niedzieli


Pasjonaci ekologicznego jedzenia i naturalnych produktów nie mogą przejść obok tego wydarzenia obojętnie – już po raz 27. w Gdyni odbywają się targi „Dary Ziemi”. Przez ten weekend, 26 i 27 września od godziny 10:00 do 18:00 w Kolibkach można obejrzeć, spróbować i zaopatrzyć się w produkty lokalnych rzemieślników i producentów. To przede wszystkim polskie smaki, a szczególnie zadowoleni powinni być miłośnicy kulinarnych tradycji regionu Kaszub.

„Dary Ziemi” to stoiska i sklepiki lokalnych rzemieślników, fot. Anna Rezulak

Kiermasz wzbogaca program artystyczny, a w nim m.in. występy regionalnych muzyków, pokazy i zabawy dla publiczności. „Dary Ziemi” zajmują trzy polany parku w Kolibkach. Więcej informacji na www.daryziemi.com.

Najpiękniejsze kwiaty #wGdyni


Podczas pierwszego dnia tegorocznych „Darów Ziemi” swoje zasłużone nagrody otrzymali też laureaci miejskiego konkursu „Gdynia w kwiatach”. Autorzy wyłonionych wcześniej przez jury najpiękniejszych roślinnych aranżacji otrzymali gratulacje od Joanny Zielińskiej, przewodniczącej gdyńskiej Rady Miasta.

Laureaci tegorocznej edycji, fot. Anna Rezulak


Przypomnijmy, że w tym roku odbyła się już 26. edycja konkursu. Nagrody pieniężne i wyróżnienia gdynianie otrzymali w czterech konkursowych kategoriach: dla zewnętrznych części budynków jednorodzinnych, zewnętrznych przyziemnych części budynków wielorodzinnych, nadziemnych części budynków wielorodzinnych i zewnętrznych części budynków użytku publicznego.

Więcej informacji o tegorocznych wynikach i zdjęcia nagrodzonych aranżacji w artykule na Gdynia.pl.

  • „Dary Ziemi” w Kolibkach, fot. Anna Rezulak
  • „Dary Ziemi” w Kolibkach - rozstrzygnięcie konkursu Gdynia w Kwiatach, fot. Anna Rezulak
  • „Dary Ziemi” w Kolibkach - rozstrzygnięcie konkursu Gdynia w Kwiatach, fot. Anna Rezulak
  • „Dary Ziemi” w Kolibkach - rozstrzygnięcie konkursu Gdynia w Kwiatach, fot. Anna Rezulak