Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Co nowego

Sprawdź gdyńskie Monopoly w Konsulacie Kultury

Trzy młode osoby - mężczyzna i dwie kobiety - w maseczkach ochronnych stoją przy małym, wysokim stoliku i trzymają w rękach pudełka z grą Monopoly Gdynia.

Premiera gry Monopoly Gdynia okazała się ogromnym sukcesem. Gdynianie i miłośnicy miasta chętnie sięgnęli po grę, szybko wykupując 3000 egzemplarzy w ramach pierwszego nakładu // fot. Przemysław Kozłowski

22.09.2020 r.

Niedawno swoją premierę miała gdyńska wersja gry z charakterystycznymi dla miasta obiektami na planszy. Gdynianie entuzjastycznie przyjęli planszówkę - pierwszy nakład wyprzedał się w niecały tydzień. Bez obaw – kolejna partia gier niedługo trafi na sklepowe półki. W międzyczasie zainteresowani Monopoly Gdynia powinni udać się do Konsulatu Kultury, gdzie w najbliższą sobotę, 26 września, będzie można przetestować planszówkę, a także wygrać własny egzemplarz.

Mądre inwestycje, twarde negocjacje i… szczęście w rzutach kośćmi. To czynniki, które mogą przełożyć się na sukces w kultowej grze Monopoly! Jej gdyńska wersja miała swoją premierę 7 września 2020 roku. Na charakterystycznej, kwadratowej planszy znajdziemy pola kipiące lokalnym klimatem. Wśród dostępnych do zakupu miejsc warto wyróżnić m.in. plażę Śródmieście, Kamienną Górę, plac Kaszubski, skwer Kościuszki czy dzielnicę Chylonia. Dwa najdroższe pola to wizytówki Gdyni – ulica Świętojańska i klif w Orłowie.

Od dnia premiery planszówkę Monopoly Gdynia można było dostać m.in. w dobrych sklepach z grami planszowymi. Pierwszy nakład, w ilości 3000 sztuk, wyprzedał się najszybciej ze wszystkich miast w historii polskich edycji. Trwało to niecały tydzień. Kolejna dostawa gier niedługo trafi na sklepowe półki – już teraz można jej szukać m.in. w Muzeum Emigracji.

Zeszłotygodniowa premiera Monopoly Gdynia bardzo się udała! ???? ????Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za...

Opublikowany przez Monopoly Gdynia Poniedziałek, 14 września 2020


Ci, którzy chcieliby spotkać się z grą, mogą to również zrobić, udając się w najbliższą sobotę, 26 września, do Konsulatu Kultury. W godzinach od 10:00 do 14:00 pojawią się tam stanowiska, na których będzie można przetestować gdyńską edycję Monopoly.

W wydarzeniu mogą brać udział wcześniej zapisane drużyny, liczące od 2 do 6 graczy. Rejestracja odbywa się poprzez adres mailowy: edukacja@gck.gdynia.pl. Wszystkie drużyny, biorące udział w imprezie, mają szanse na wylosowanie własnych egzemplarzy Monopoly Gdynia. Spotkanie w Konsulacie Kultury to doskonała okazja dla tych, którzy nie znają mechaniki gry i chcieliby ją poznać lub po prostu mają ochotę sprawdzić, jak prezentuje się jej gdyńska odsłona.

Najbliższa sobota to nie jedyna okazja do zagrania w Monopoly w Konsulacie Kultury. Podobne spotkanie, jednak w porze popołudniowej (od godziny 16:00 do 20:00), odbędzie się również 10 października.