Co nowego

Co wiesz o gdyńskim sporcie?

Jarosław Kłodziński jest mocno zaangażowany w promocję sportu, turystyki i rekreacji w Gdyni // fot. Lechosław Dzierżak

Jarosław Kłodziński jest mocno zaangażowany w promocję sportu, turystyki i rekreacji w Gdyni // fot. Lechosław Dzierżak

Rywalizacja będzie sportowa, choć nie na boisku czy bieżni, ale zasady fair play będą obowiązywać. Już 22 marca w Gdyni startują eliminacje do Powiatowej Olimpiady Wiedzy o Kulturze Fizycznej. Zgłoszenia są przyjmowane do 18 marca.

Olimpiada organizowana będzie dla uczniów szkół i osób pełnoletnich. Celem, który przyświeca organizatorom, jest propagowanie wiedzy o sporcie i ruchu olimpijskim. Pytania dotyczyć będą kultury fizycznej w Polsce – w tym w Gdyni – oraz ruchu olimpijskiego. A co rozumiemy przez kulturę fizyczną? Mała podpowiedź: sport, turystykę, rekreację, wychowanie fizyczne i rehabilitację. Więcej podpowiedzi nie będzie, ale organizatorzy zapewniają, że pytania, przynajmniej w części eliminacyjnej, nie będą trudne.

– Test eliminacyjny będzie testem wyboru zawierającym 20 pytań. I każdy, kto interesuje się kulturą fizyczną, powinien sobie z nimi poradzić. Schody zaczną się później – ostrzega Jarosław Kłodziński, gdyński radny, współorganizator konkursu. – W półfinale trzeba będzie już odpowiedzieć na 100 pytań.

Patronat honorowy na Olimpiadą objął Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, a w przygotowanie pytań włączyli się między innymi: Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, Janusz Różalski, prezes Okręgowego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Natalia Gromow, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Bożena Zglińska, dyrektor Centrum Aktywności Seniora, Lech Żurek, prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej, Cezary Staniszewski, trener polskiej kadry olimpijskiej w strzelectwie, Arkadiusz Sobieraj, prezes Wojskowego Klubu Sportowego „Flota” Gdynia, Marek Gutteter, prezes Gdyńskiego Towarzystwa Piłki Ręcznej, Tomasz Bobryk, dyrektor sportowy Stowarzyszenia Inicjatywa „Arka".

Uczestnicy będą walczyć o Puchar Przewodniczącego Komisji Sportu Rady Miasta Gdyni. Najlepsi finaliści zostaną nagrodzeni medalami, sprzętem sportowym i turystycznym. Regulamin olimpiady jest dostępny na stronie klodzinski.info.pl Zgłoszenia przyjmowane są do 18 marca 2018 roku telefonicznie 58 622 26 22 lub mailowo klodzinski.jaroslaw@wp.pl

Eliminacje odbędą się 22 marca, półfinał 6 kwietnia i jeszcze w kwietniu planowany jest finał. Olimpiada odbędzie się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 (ul. Dąbka 207).


  • ikonaOpublikowano: 15.03.2018 09:00
  • ikona

    Autor: Lechosław Dzierżak (l.dzierzak@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 15.03.2018 10:00
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona

Najnowsze